Причини появи відчуття кому у горлі

Нерідко ми починаємо відчувати клубок у горлі коли відчуваємо стрес. Напевно вам знайоме це відчуття: горло здавлює, стає важко ковтати, повітря бракує. Вся справа в тому, що під час переживань напружується і горло. І як тільки настає спокій, це жахливе відчуття минає, інформує Ukr.Media.

Але трапляється так, що кількість стресу у вашому житті дуже велика і ком не проходить довгий час, не даючи спокійно жити. Тоді краще звернутися до кваліфікованого фахівця, адже психотерапевт в першу чергу повинен виключити всілякі причини подібного відчуття, яких насправді чимало.

Пухлина

Це найнебезпечніша причина і її варто перевірити як можна швидше. Нерідко доброякісні пухлини викликають дискомфорт у горлі. І щоб їх усунути потрібно або медикаментозне лікування, або операція. Так чи інакше, не варто тягнути з усуненням пухлини, адже під час свого росту вона може перекрити дихання. Що стосується злоякісних утворень, результат захворювання передбачити складно, тому важливо якомога раніше почати лікуватися.

ЛОР-захворювання

Часто такі захворювання, як ангіна, фарингіт і ларингіт супроводжуються набряком тканин горла. Це може викликати хворобливе ковтання або відчуття грудки в горлі. Саме це відчуття не пройде – потрібне спеціальне лікування, яке призначає лікар індивідуально.

Проблеми з ШКТ

Щоб прояснити ситуацію і зрозуміти, чи може комок у горлі стати ознакою подібних проблем, згадайте, чи відчували ви до цього часті відрижки, печію або присмак жовчі у роті. Якщо такі симптоми були, а після їжі постійно з'являється відчуття комку в горлі, ймовірно, причина в гастроезофагеальній рефлюксній хворобі. Захворювання характерно тим, що шлунок викидає кислоту в стравохід, що і викликає дискомфорт у глотці.

Захворювання щитовидної залози

Коли робота щитовидної залози порушується, вона може збільшуватися в розмірах, що можна помітити самому: щитовидка починає проявлятися спереду на шиї. Відповідно, своїми габаритами вона здавлює горло. Не варто переживати: це явище можна поправити, важливо своєчасно звернутися до ендокринолога.

Збільшення лімфовузлів

Схожим чином "працює" і збільшення лімфовузлів в шийної області. Лимфадентопатія нерідко стає причиною почуття дискомфорту в горлі.

Травма

Навіть після травми ми можемо відчувати зайвий предмет в горлі. Не обов'язково для цього перенести серйозні травми, наприклад, удари по шиї. Пошкодити горло можна і грубою їжею, або в результаті гастроскопії. Посттравматичний "ком", як правило, проходить сам по собі через кілька днів. Але якщо неприємні відчуття сильно турбують, зверніться до лікаря.

Остеохондроз

Здавлюючі відчуття в районі горла можуть з'являтися при проблемах з шийним відділом хребта. Як правило, подібні симптоми виникають при остеохондрозі з дорсопатії в шийному відділі. У числі інших ознак захворювання – болі в спині і голові, слабкість, проблеми зі сном, болі в грудях.

Алергія

При виникненні алергічних реакцій відбувається набряк слизових оболонок носа, очей і горла. У когось ці симптоми проявляються слабо, але якщо у вас сильна алергія, вона може викликати розвиток набряку Квінке – дуже сильний приступ задухи. У разі, якщо вчасно не лікувати напад, можливий летальний результат.

Так чи інакше, при появі відчуття кому в горлі варто звернутися до терапевта, який направить до іншого лікаря, з'ясувавши причину неприємних відчуттів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *