На ці 10 ознак надниркової втоми люди просто не звертають увагу

Термін "адреналінова втома" використовується для позначення стану, через який наднирникам не вдається впоратися з постійними стресами, в результаті чого людина постійно відчуває себе втомленою та знесиленою, інформує Ukr.Media.

Попри те, що надниркова втома офіційно не визнана захворюванням, слід вчасно звернути увагу на сигнали організму і зробити все можливе для поліпшення свого стану і самопочуття.

Наднирники — це залози розміром з волоський горіх, які виробляють необхідні для повноцінного життя людини гормони:

 • адреналін і норадреналін (необхідні для боротьби зі стресом);
 • альдостерон (регулює водно-сольовий обмін і гемодинаміку);
 • кортикостерон (бере участь у регуляції водно-сольового балансу);
 • дезоксикортикостерон (бере участь у регуляції водно-сольового балансу, підвищує витривалість м'язів);
 • кортизол (регулює вуглеводний обмін, бере участь у боротьбі зі стресом);
 • статеві гормони (андрогени).

Як і інші залози внутрішньої секреції, наднирники відіграють важливу роль у регуляції життєдіяльності людського організму. Відповідно, погіршення їх функцій тягне за собою каскад неприємних змін. У разі адреналінової втоми виділяють 10 ознак, які можуть свідчити про те, що час звернути увагу на наднирники. Ось вони:

Нездатність впоратися зі стресом

Стрес — невід'ємна частина життя. Але якщо ви ніяк не можете позбутися його, це може свідчити про адреналінову втому.

Вірна ознака — сильний стрес через дрібниці, які раніше не викликали у вас такої реакції. Ось пов'язані з цим симптоми:

 • байдужість до повсякденної діяльності;
 • відсутність ентузіазму;
 • відсутність зосередженості;
 • апатія;
 • тривожність і нервовість;
 • дратівливість.

Спробуйте різні способи боротьби зі стресом. Можна рекомендувати такі:

 • легкі вправи;
 • медитація;
 • дихальні вправи;
 • ефірні олії.

Сильна втома після тренувань

Інтенсивна фізична активність — стресор для наднирників, тому дуже важливо регулювати рівень і тривалість навантажень під час вправ. Виснаження після тренувань — ознака того, що обране фізичне навантаження для вас занадто сильне. Спробуйте знизити його і пам'ятайте, що у боротьбі з небажаними жировими відкладеннями 80% успіху залежить від правильного харчування.

Якщо ви постійно піддаєтеся дії стресів, рівень кортизолу в крові підвищується, що з часом призводить до зниження імунної функції, підвищення тиску, відкладення жиру, запалень та інших неприємних наслідків.

Гормональні порушення

Оскільки все в організмі взаємопов'язане, хронічне підвищення рівня гормонів стресу призводить до порушення гормональної рівноваги і може стати причиною появи наступних симптомів: втоми, сухості шкіри, набору ваги, порушення менструального циклу.

Депресія

Гормони наднирників, окрім іншого, впливають і на настрій людини. Тому часті стреси входять до переліку причин депресії. Не забувайте, що повноцінний відпочинок не замінять ні добавки, ні ліки.

Тяга до солоного

За адреналінової втоми знижується вироблення гормону альдостерону, який бере участь у підтримці іонного та мінерального балансу. Зниження рівня альдостерону супроводжується зниженням кров'яного тиску, тягою до солоної їжі, запамороченнями.

Тяга до кофеїну

Кава — корисний напій, який допомагає підбадьоритися, однак якщо ви не можете функціонувати без чашечки кави, це може бути ознакою адреналінової втоми. Організмові гостро бракує власних ресурсів, тому що все спалює стрес. Поглинаючи кофеїн, ви ставите під удар серцевий м'яз.

Пам'ятайте, що постійна "підзарядка" кофеїном — не найкраще рішення для наднирників, оскільки призводить до підвищення рівня гормонів стресу.

Порушення травлення

Коли організм зіштовхується зі стресом, він фокусується не на оптимальному перетравленні їжі і поглинанні поживних речовин, а на боротьбі зі сформованою ситуацією. Під час стресу обмін речовин сповільнюється, тому після їжі нерідко з'являються здуття живота, нетравлення, діарея або запори.

Кращий спосіб боротьби з адреналіновою втомою — обмеження впливу стресів на організм. Однак нам не завжди вдається уникати стресових ситуацій, тому, за можливості, варто навчитися правильно на них реагувати, а також обов'язково виділяти час для повноцінного сну та відпочинку.

Знижений тиск

Низький кров'яний тиск, або ж гіпотензія, також може бути зумовлений втомою наднирників. Це призводить до того, що ви частіше відчуваєте слабкість в усьому тілі, запаморочення або навіть непритомність.

Якщо раніше у вас не було серцево-судинних захворювань, а низький тиск зазвичай вам не властивий — є сенс пройти додаткове обстеження.

Порушення сну

Перевантаження наднирників веде до проблем зі сном, які не схожі на звичайну втому. Це можуть бути труднощі із засинанням, часті кошмари, складнощі з підйомом вранці, а також денна сонливість. Якщо ви відрегулювали графік сну, а ці симптоми не зникли, тоді час звернутися до фахівця.

Біль і чутливість

Гормональний баланс дуже важливий для злагодженої роботи всього організму. Коли наднирники не можуть виробляти потрібну кількість гормонів, порушується функціонування тіла.

В результаті можливі такі симптоми:

 • біль у м'язах і суглобах;
 • чутливість до світла;
 • запаморочення під час різкого підйому.

Кращий спосіб впоратися з цими симптомами — змінити раціон. Їжте продукти з високим вмістом кальцію і вітаміну D.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *