Як робота за комп’ютером впливає на наш зір – дослідження

Чи небезпечні комп'ютерні монітори для очей тих, хто працює з ними? На сьогоднішній день переконливих доказів цьому немає. Однак, враховуючи зростаюче число скарг на неприємні відчуття в області очей після роботи з комп'ютером, проблема безпеки моніторів для зору привертає до себе велику увагу, інформує Ukr.Media.

Дослідження, проведені в державних (некомерційних) лабораторіях США свідчать про те, що рівні небезпечного для очей іонізуючого (типу рентгенівських променів) і неіонізуючого (ультрафіолетового) випромінювання, що виходить від екранів, досить низькі. Наприклад, рівень ультрафіолетового випромінювання, що виходить від монітора, становить лише малу частину порівняно з випромінюванням, яке продукують лампи денного світла.

Ці дози ультрафіолету не можуть викликати катаракту навіть при впливі протягом усього життя. Іноді після роботи з комп'ютером виникає відчуття "фарбування" чорно-білих предметів. Однак це не ознака захворювання, а особливість нормального зору. Це так званий ефект МакКалаха, при якому предмети забарвлюються в кольори, додаткові до тих, які домінували на екрані. Моніторами також викликається напруга очей після тривалої роботи з комп'ютером, можуть виникати такі неприємні відчуття, як "роздратування" очей (почервоніння, сльозотеча або сухість рогівки), стомлення (загальна втома, біль і тяжкість в очах і голові), труднощі при фокусуванні зору. Можливі також болі в спині, м'язові спазми.

Всі ці проблеми можна запобігти, зробивши більш зручним робоче місце або використовуючи окуляри, якщо це необхідно. Хоча стомлення очей і неприємно, це не означає, що подальша робота завдасть шкоду очам. Для вирішення цієї проблеми необхідно розібратися в її причинах. Відвідування лікаря-окуліста допоможе виключити які-небудь захворювання очей і, за потреби, підібрати окуляри. Правильна організація робочого місця. Практика показує, що найбільш зручно розташовувати монітор трохи далі, ніж це роблять при звичайному читанні. Верхній край екрану повинен розташовуватися на рівні очей або трохи нижче.

Якщо Ви працюєте з текстами на папері, листи треба розташовувати якомога ближче до екрану, щоб уникнути частих рухів головою і очима при перекладі погляду. Освітлення потрібно організувати так, щоб на екрані не було відблисків. Стандартне офісне освітлення часто буває занадто яскравим для роботи з комп'ютером. Якщо світло в приміщенні змінити неможливо, необхідно використовувати "козирок" для монітору або звичайний захисний екран. Не слід забувати про те, що екран комп'ютера сильно збирає пил.

Для досягнення чіткості зображення регулярно протирайте його антистатичним розчином. При роботі також необхідний регулярний відпочинок, оскільки одноманітна поза досить стомлююча для очей, шиї і спини. Не забувайте час від часу моргати – це запобігає сухості очей. Користувачеві комп'ютера пред'являються більш високі вимоги до гостроти зору. Бувають випадки, коли зір дещо знижений, і в звичайних умовах окуляри не потрібні. Однак при роботі з комп'ютером вони можуть Вам знадобитися. Ще раз нагадаємо, що у випадку вираженого стомлення очей тільки медичне обстеження дозволить вирішити, чи пов'язано це з поганими умовами роботи або ж з нерозпізнаним до того захворюванням очей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *