Дієтологи розповіли про користь свинини і сала

Свиняче сало відомо ще за шість століть до нашої ери, але особливу цінність воно набуло під час татарського ярма, коли у селян забирали всі продукти, крім сала, і, взагалі, свинини, у зв'язку з тим, що татари мусульмани і вони не їли свинину, відповідно і сало. Але всі селяни знали, що свиняче сало продовжує життя.

Крім того, сало модно заготовити про запас, що дає можливість прожити всій родині, при цьому не голодуючи. З тих пір сало стало улюбленим продуктом не тільки на Україні, і в даний час ставлення до свині не культове, але шанобливе, не рахуючи того, що сало дуже корисно для організму людини.
Українці не є першовідкривачами свинячого сала, у зв'язку з тим, що ще в Стародавньому Китаї розводили свиней, а ось першовідкривачами сала, є італійці, вони знали, що свиняче сало продовжує життя.

Свинину часто називають "важким" м'ясом для травлення. Але дієтологи висловлюють припущення, що по своїй корисності для організму людини свинина може перевершувати яловичину, інформує Ukr.Media.

За словами експертів, свинячий жир може принести багато користі організму. У зв'язку з цим дієтологи рекомендують щодня вживати по 20-30 грамів свинячого сала.

Висока калорійність сала потрібна людям, які займаються важкою фізичною працею, у зв'язку з тим, що калорії сала можуть довго працювати, що дає можливість не відчувати голод, тривалий час.

Сало дуже корисне для підтримки здоров'я, внаслідок того, що в ньому знаходиться ненасичена жирна кислота, арахідонова кислота, вона життєво необхідна для роботи і нормального функціонування головного мозку, наднирників, печінки.

Біологічна активність свинячого сала в 5 разів вища, ніж вершкового масла і яловичого жиру, тому вживання сала не більше 65 грам на добу, добре засвоюється шлунком і при цьому печінка перевантажуватися не буде, а хороше перетравлення сала відбувається завдяки температурі плавлення близько 37 градусів, як і температури нашого тіла.
Всі корисні властивості сала, зберігаються тільки в свіжому вигляді, але не в переробленому, і тому смажене сало втрачає свої корисні властивості. Вони набувають токсини і канцерогени, а ось злегка підігріте сало, навпаки засвоюється набагато краще холодного або занадто гарячого, але тільки не смаженого.
Таке сало відмінно засвоюється, при цьому не перевантажує печінку і водночас живить організм енергією і воно корисніше будь-яких булочок, найдорожчої ковбаси або пиріжків, особливо тих, які смажаться на пісному маслі.
Свиняче сало корисно, коли його їдять з овочами, зеленим салатом, також сало дуже корисно з часником і перцем, а якщо копчене, то тільки домашнього копчення, але сало не слід їсти при порушенні вироблення жовчі, яка необхідна для емульгування жирів.

Як підкреслюють дієтологи, для травлення білки свинини є найбільш легкими в плані засвоєння.

Тому свинину включають в дитяче харчування. Більш того, вживання нежирної свинини особливо корисно людям після хірургічних операцій.

При цьому вчені нагадують, що лопатка, вирізка, філе – це лише 150-180 кілокалорій на 100 грамів. Хоча в реберцях і шиї вже побільше – 350-400. Також це м'ясо не таке червоне, як яловичина або баранина, тому що в ньому менше гема – речовини, що переносить кисень, але має канцерогенний ефект.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *