Цукровий діабет у жінок: які існують видимі симптоми

Цукровий діабет — підступна хвороба, яка може довгий час ніяк себе не проявляти. Всі видимі ознаки цього захворювання — зниження або набір ваги, підвищена стомлюваність, сухість у роті або свербіж — можуть бути не виражені або відсутні. Основний симптом цукрового діабету — це підвищений рівень глюкози в крові, інформує Ukr.Media.

Цукровий діабет заведено вважати сучасною хворобою. І дійсно, сьогодні це захворювання стає дуже поширеним, хоча воно було відомо ще цілителям давнини. При цукровому діабеті у людини постійно підвищений рівень глюкози в крові, оскільки підшлункова залоза недостатньо або взагалі не виділяє інсулін — гормон, покликаний скорочувати рівень цукру до норми. В результаті розвивається серйозне захворювання, при якому уражаються нервова система, судини, органи обміну речовин і інші системи організму.

Жінки частіше страждають від цього підступного захворювання. Заведено вважати, що це пов'язано з тим, що вони небайдужі до солодощів. Насправді причина в тому, що в жіночому організмі ендокринна система працює по-іншому, і під час гормональних перебудов, які трапляються під час вагітності або настання менопаузи, розвиваються порушення у виробленні інсуліну. Якщо почати лікування цукрового діабету на перших стадіях його розвитку, то ймовірність виникнення ускладнень дуже мала, але діабет складно помітити на початковому етапі. Тим не менше існує чимало ознак, які вказують на можливість діабету у жінок.

Якщо у вас є сумніви щодо наявності цієї хвороби і ви спостерігаєте деякі симптоми діабету, обов'язково зверніться до лікаря, щоб підтвердити або спростувати діагноз. Задавнений цукровий діабет може бути дуже небезпечним.

Ознаки цукрового діабету 1-го типу у жінок

Цукровий діабет 1-го типу — це вид захворювання, при якому інсулін в організмі виробляється в недостатній кількості, він не встигає знижувати рівень цукру в крові. Ця хвороба притаманна в основному молодим дівчатам. До його видимих ознак відноситься підвищена втомлюваність, сухість у роті, постійна спрага, часте сечовипускання, різке схуднення. Апетит може бути як нормальним, так і підвищеним, але вага, попри набрані калорії, постійно падає.

Якщо при таких симптомах не звернутися до лікаря, захворювання прогресує, з'являються інші ознаки: сонливість, нудота і блювота, запах ацетону з рота. З часом, якщо не проводити лікування, це може призвести до значного погіршення стану людини, до непритомності, сильної стомлюваності і навіть коми.

На перших стадіях цукрового діабету 1-го типу захворювання може ніяк себе не проявляти, симптоми не виражені і непомітні. Найбільш вірна ознака наявності цієї хвороби — високий рівень цукру в крові, прихована ознака, яка може ніяк не позначитися на самопочутті і зовнішньому вигляді жінки. Рівень глюкози в крові можна дізнатися, здавши кров на аналіз або скориставшись домашнім приладом для визначення цукру.

Тому лікарі рекомендують всім без винятку жінкам, навіть без видимих ознак діабету, систематично проводити контроль цього показника — щонайменше один раз на рік.

Особливу увагу на це слід звернути дівчатам зі спадковою схильністю — у яких є родичі, які хворіють на діабет, ця хвороба часто передається у спадок.

Ознаки цукрового діабету 2-го типу у жінок

Діабет 2-го типу, навпаки, притаманний здебільшого людям зрілого та похилого віку, він найчастіше розвивається у жінок старше 40 років. Він проявляється на тлі відносної інсулінової недостатності — це означає, що підшлункова залоза виробляє достатньо інсуліну, але клітини організму людини несприйнятливі до цього гормону. В результаті в крові у хворого підвищується цукор, клітини починають голодувати, а інсуліну теж багато. Цукровий діабет 2-го типу на початкових стадіях проходить ще непомітніше, ніж діабет 1-го типу.

У деяких жінок бувають сухість у роті, прискорене сечовипускання, спрага, свербіння.

Цукровий діабет 2-го типу призводить до того, що у людей часто виникають інфекційні хвороби, погано загоюються рани, але зрілі жінки рідко звертають увагу на ці ознаки, списуючи їх на вік. Вони заспокоюють себе тим, що вага не знижується, нудоти і блювоти немає, як і поширеного у діабетиків запаху ацетону з рота. Але ці ознаки не з'являються при цукровому діабеті 2-го типу, навпаки, це захворювання частіше розвивається у жінок, що страждають ожирінням.

Всі вищеописані симптоми не завжди з'являються у хворих на діабет в комплексі, а іноді і зовсім не спостерігаються.

Хороший апетит, властивий багатьом жінкам з цією хворобою, вважається ознакою міцного здоров'я і збиває з пантелику. Тому за розвитком цукрового діабету 2-го типу також потрібно ретельно стежити. Цукровий діабет 2-го типу також діагностується на підставі даних про кількість цукру в крові, якщо ваш рівень глюкози в крові перевищує 6,1 ммоль на літр, то потрібно терміново звернутися до лікаря. В іншому випадку діабет може призвести до таких ускладнень, як проблеми з серцем і судинами, зниження зору, ослаблення нюху, атеросклероз артерій, ниркова недостатність, інфекційні хвороби.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *