Чому серце іноді сильно б’ється та що робити в даній ситуації

Ситуація, коли сильно б'ється серце, може викликати паніку навіть у найспокійнішої людини. Щоб не лякатися даремно, потрібно знати, чи так це небезпечно для здоров'я. З чим пов'язана зміна в роботі серцевого м'яза? Чи можна запобігти нападу і як це зробити?

Чому серце іноді сильно б'ється?

Нормальне серцебиття не відчувається людиною. У такі періоди ми не замислюємося про те, як працює наше серце. Ми його просто не відчуваємо. Але варто ритму змінитися, одразу виникає тривожна думка: "Що трапилося?"

Причин такого стану буває кілька. Їх умовно можна поділити на два види: внутрішні та зовнішні, інформує Ukr.Media.

Зовнішні — це ті, які провокують напад ззовні організму. До них належать:

  • почуття страху;
  • переляк;
  • стрес;
  • збільшені фізичні навантаження;
  • надмірне вживання кофеїновмісних напоїв (кава, енергетичні тоніки тощо);
  • зловживання алкоголем.

Усі ці причини викликають різке підвищення адреналіну в крові. А це сприяє прискоренню серцебиття. Небезпеки в цьому немає. Щойно стресова ситуація зникне, серце знову почне битися рівно.

Але якщо ви помітили, що пульс частішає зовсім не через зовнішні причини, значить, проблема — всередині організму. І найчастіше це серцеві та інші захворювання. Вам потрібно звернутися до кардіолога. Він з'ясує, чи винна якась серцева патологія, чи справа в чомусь іншому, і дасть направлення до потрібного фахівця.

Що робити, якщо серце сильно б'ється?

Існують прості способи відновити нормальний пульс у домашніх умовах. Вони хороші в тих випадках, коли причина прискореного серцебиття зовнішня.

Отже, якщо ваше серце почало битися занадто швидко:

  • Заспокойтеся. Для цього можна скористатися ефективною вправою дихальної гімнастики. Потрібно глибоко й повільно вдихнути, затримати дихання на 10 секунд. Потім повільно видихнути й не дихати 10 секунд. Вправу слід повторювати, поки пульс не відновиться (зазвичай цикл становить 5-10 повторів).
  • Зніміть одяг, що стягує, або розстебніть його.
  • Зробіть легкий масаж мізинців на руках. Потрібно інтенсивно натискати на палець у районі нігтя приблизно 60 разів. Потім так само помасажувати мізинець на іншій руці.
  • Випийте пів склянки води. Пити потрібно дрібними ковтками, не поспішаючи.

Якщо серце сильно б'ється тільки часом, то, ймовірно, для занепокоєння немає причин. Але якщо ситуація повторюється часто, то візит до лікаря — необхідність. Бережіть себе!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *