Чи можна ліки запивати мінеральною водою

Вибір напою, щоб запити ліки, зазвичай ґрунтується на смаку. Наприклад, гірку таблетку воліють запити чимось солодким, інформує Ukr.Media.

Медики пояснили, що найкраще для цих цілей використовувати негазовану воду. Водночас є препарати, які справді краще запивати іншими напоями, а ось газовану воду або мінералку разом із ліками змішувати небажано.

За словами лікарів, активні речовини, що містяться в лікарських препаратах, можуть засвоюватися гірше або краще залежно від того, чим їх запивати. Препарати заліза під час лікування залізодефіцитної анемії ліпше запивати кислим соком, тому що залізо засвоюється ліпше в кислому середовищі, і, навпаки, не рекомендують запивати молоком, тому що молочні продукти нейтралізують препарати, що містять залізо, пояснили експерти.

Чому не варто запивати ліки мінеральною або сильногазованою водою?

Фахівці пояснили, що такі напої можуть зробити ліки марними. Газовані напої викликають метеоризм. Через можливе бродіння може зменшитися ступінь всмоктування ліків у кишечнику. А мінеральна вода — це луг: лужне середовище нейтралізує соляну кислоту в шлунку, і деякі ліки можуть не засвоїтися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *