Ці 5 продуктів сприяють більш швидкому відновленню організму після пошкоджень

Дані продукти містять інгредієнти, які прискорюють загоєння за наявності травм і одужання за наявності нездужань, інформує Ukr.Media.

Певні продукти можуть допомогти прискорити відновлення тканин після отриманих пошкоджень. Це пояснюється тим, що вони містять компоненти, які ефективно зменшують запалення, покращують імунну функцію і, таким чином, допомагають людині швидше одужати.

Птиця

Індичка і курятина містять цінні амінокислоти, включаючи глютамін і аргінін — обидві речовини відіграють ключову роль у загоєнні ран. Глютамін забезпечує клітинам, які беруть участь у процесі загоєння, особливий захист від інфекцій на етапі їх регенерації, а також чинить опір окислювальному стресу. Аргінін стимулює вироблення колагену, завдяки чому шкіра після пошкодження зростається рівномірно, без шрамів.

Хрестоцвіті овочі

Вони містять вітамін К, який необхідний для згортання крові, швидкого загоєння ран. До цього сімейства належать усі види капусти, але кале (кучерява капуста) містить особливо багато даного вітаміну. Ще один цінний інгредієнт капустяних — це глікозиди гірчичної олії, сполуки, які організм перетворює на ізотіоціанати. Останні зміцнюють імунну систему, пригнічуючи запалення, активуючи імунний захист і навіть вбиваючи ракові клітини. До того ж у капусті багато вітаміну С, без якого не гояться рани.

Квашена капуста

Оскільки це пробіотична їжа, вона містить безліч бактерій, що поліпшують стан кишкової мікрофлори. Згідно з останніми дослідженнями, пробіотики мають істотний потенціал, що прискорює загоєння шкіри за наявності таких захворювань, як екзема, нейродерміт, вугри, алергічне запалення.

Пряжене масло

Його компонент бутират являє собою жирну кислоту з вираженими протизапальними властивостями. Це дуже корисно за наявності травм, оскільки кожне пошкодження завжди активізує процес запалення. Крім того, пряжене масло допомагає організму краще засвоювати поживні речовини, які підтримують його здатність самовідновлюватися.

Куркума

Популярність спеції приніс куркумін, що володіє протизапальними, антиоксидантними, антиканцерогенними, антикоагулянтними і протиінфекційними властивостями. Вчені зі Швейцарії дійшли висновку, що куркума здатна запобігати утворенню рубців під час загоєння шкіри після пошкоджень (ними навіть була розроблена спеціальна лікувальна піна з куркумою для обробки відкритих ран).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *