
Шмигаль поінформував делегацію Сеймасу Литви про потреби українських енергетиків 23.02.2026 18:03 Укрінформ Перший заступник Прем’єр-міністра України – Міністр енергетики Денис Шмигаль зустрівся з делегацією Сеймасу Литви, включаючи заступника голови Сеймасу Вікторію Чміліте-Нільсен і заступника голови парламентського комітету Інгріду Шимоніте.
Як передає Укрінформ, про це інформує Міністерство енергетики України.
Під час зустрічі Шмигаль повідомив партнерам про першочергові завдання в енергетичній галузі та нагальні потреби. "Наше завдання — провести децентралізацію енергосистеми, посилити захист і розвинути когенерацію. Високо цінуємо готовність Литви надавати допомогу", – відзначив він.
Литва вже передала Україні 349 вантажів із технікою: сотні електрогенераторів, тисячі сонячних панелей та інше потрібне обладнання. Окрім цього, литовські енергетики надали демонтоване устаткування з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС для потреб енергетичного сектору України.
Як повідомлялося, у лютому київські лікарні та підприємства тепло- і водопостачання отримали 22 генератори з партії техніки, наданої Литвою для потреб регіонів України.
Енергетика Литва Сейм Шмигаль
