Дефіцит працівників – у якій галузі Росії нестача робочих рук 24

У Росії виник дефіцит у галузі логістики. Йдеться про мільйон.

Що відбувається з галуззю логістики у Росії?

Найбільша нестача спостерігається у сегментах транспортування, складської обробки та управління ланцюгами постачань, пише 24 Канал з посиланням на російські медіа.

Читайте також Бюджет Росії тріщить: дефіцит уже в кілька разів перевищує прогнози, – розвідка

У серпні, за даними Superjob, найбільш популярними професіями у логістиці стали:

  • водії вантажного транспорту;
  • комплектувальники;
  • менеджери з транспортної логістики;
  • комірники;
  • вантажники.

Ба більше, логістика увійшла до топ-5 сфер із найбільшою потребою в персоналі. Найгостріше нестачу кадрів відчувають у таких регіонах:

  • Москві та Підмосков’ї;
  • Санкт-Петербурзі;
  • Свердловській області;
  • Новосибірській області ;
  • Ростовській області;
  • Татарстані.
  • Зокрема за перше півріччя 2025 року кількість пропозицій від роботодавців для водіїв лісовозів зросла на 129%, а легкових автомобілів – на 80%. Це пов’язали з браком кадрів на тлі “розвитку індивідуального житлового будівництва, інфраструктурних проєктів, а також попиту на міські перевезення”.

    Зверніть увагу! До того ж у липні найбільше вакансій було розміщено для водіїв, пакувальників і комплектувальників, комірників, машиністів та кур’єрів.

    Власник мережі дилерських центрів комерційного транспорту “Альянс Тракс” Олексій Іванов пов’язав нестачу кадрів у логістиці зі збільшенням обсягів внутрішньої торгівлі та експорту, а також із “масштабною модернізацією логістичної інфраструктури”. За його словами, у Росії активно будуються хаби, проводиться автоматизація складських об’єктів, а також розвиваються “мультимодальні маршрути”.

    На думку HR-директора логістичного оператора NC Logistic Ірини Пак, нинішній дефіцит персоналу є наслідком буму в галузі 2023–2024 років. Тоді спостерігалося інтенсивне зростання маркетплейсів і високе завантаження складів.

    Важливо! Наприкінці лютого представники логістичних компаній розповіли, що майже третина учасників ринку опинилася у передбанкрутному стані через зростання витрат, падіння тарифів на перевезення вантажів та інші фактори.

    Источник: 24tv.ua

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *