Погрози Трампа щодо НАТО і Росії розділили Республіканську партію – The Hill

Заяви колишнього президента США Дональда Трампа про заохочення агресії Росії проти країн-членів НАТО, які недостатньо витрачають на оборону, розділили Республіканську партію. Так, одні республіканці прагнуть захистити глобальні роль та зобов’язання США, тоді як інші надали перевагу підтримці потенційного кандидата від Республіканської партії на посаду президента.

Про це пише The Hill. Зазначається, що деякі республіканці спробували зменшити вагу висловлювань Трампа, вказуючи на їх несерйозність.

“Це все сарказм“, — сказав сенатор Томмі Тубервілл про заяву Трампа.

Інші ж республіканці засудили такі висловлювання та виступили проти Трампа.

“Я в жодному разі не згоден з тим, що ми повинні відвернутися від наших союзників. Це, по-перше, ніколи не робилося раніше, і не повинно робитися. Очевидно, що кожен повинен виконувати свої зобов’язання, але говорити, що ми дозволимо вас вбити, якщо ви цього не зробите, – це неправильний шлях”, – сказав сенатор Джеймс Ленкфорд, який нещодавно розійшовся у поглядах з колишнім президентом США у питанні двосторонньої угоди щодо безпеки кордонів.

“Ми не повинні заохочувати нічого подібного. Очевидно, що європейці є нашими партнерами. Ми будемо продовжувати спонукати їх робити внесок у НАТО і працювати краще”, — висловився сенатор Джоні Ернст.

Навіть після прийняття закону в грудні минулого року, який забороняє президенту США виходити з НАТО без згоди Конгресу, в тексті відсутня згадка про інші можливі кроки, які можуть ослабити Альянс.

“Те, чому ми запобігли за допомогою формулювання, яке я вважаю важливим, – це формальний вихід з НАТО. Але президент матиме так багато різних важелів, що наша участь може значно зменшитися. Існує так багато чинників, які впливають на нашу роль у НАТО, і вони, як правило, проходять через Міністерство оборони і президента Сполучених Штатів, що просто закриття або неукомплектованість складів боєприпасів, виведення військ з Європи – все це можливо”, – сказав голова комітету Сенату з питань збройних сил Джек Рід.

Сенатор Марко Рубіо, що є автором законопроєкту про заборону виходу з НАТО за рішенням президента без згоди Конгресу, стверджує, що законодавцям не слід встановлювати обмеження стосовно зобов’язань США.

“Він (Трамп, – Ред.) розповів історію, аналогію, називайте це як завгодно, про те, як він підходив до цього в минулому. Жодного разу він не сказав “я не буду захищати країни в майбутньому”, нічого подібного”, – зазначив Рубіо.

Майкл О’Хенлон, директор з питань зовнішньої політики Інституту Брукінгса, вважає, що реакція президента Росії Володимира Путіна на заяву Трампа є ключовою. За його словами, суть проблеми у заяві Трампа полягає не лише в тому, що вона передає підтримку та надію Путіну стосовно України та Європи загалом, а й у можливості провалу політики стримування і вибуху конфлікту, якщо Путін захоче випробувати свою удачу, враховуючи заохочення Трампа.

“Іншими словами, не має значення, що думають інші республіканці. Важливо, що думає Путін і як він вирішить діяти. Тому коментарі Трампа – це гра з вогнем, незалежно від того, вважає так Республіканська партія, чи ні”, – сказав О’Хенлон.

Питання оборонних витрат країн НАТО – це давня проблема для Трампа. Деякі члени Альянсу не дотримуються обіцянки, даної у 2014 році, про інвестування не менше 2% свого валового внутрішнього продукту на сферу оборони. Протягом свого президентства Трамп неодноразово закликав країни НАТО збільшити оборонні витрати, критикувавши їх за надмірну залежність від військової потужності США. Іноді він навіть висловлював сумніви щодо цінності членства Сполучених Штатів у Альянсі.

Як повідомляв OBOZ.UA, канцлер Німеччини Олаф Шольц різко відповів колишньому президенту США Дональду Трампу. Він заявив, що обіцянка НАТО про захист застосовується беззастережно. ФРН готова захищати країни блоку.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

4

0

4

2

1

0

0

21Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *