Журналіст і телеведучий Юберт Зайпель, який довгий час вважався одним із провідних німецьких незалежних експертів по Росії, отримав не менше 600 000 євро від компаній, пов’язаних з олігархом Олексієм Мордашовим. Це російський сталеливарний і банківський магнат, який потрапив під західні санкції за тісні зв’язки з Кремлем.
Відео дня
Мордашов відомий як представник “путінської еліти”. Згідно із джерелами ЗМІ, він входив до обраної групи бізнес-лідерів, які зібралися в Кремлі 24 лютого 2022 через декілька годин після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Про те, що компанії Мордашова перерахували Зайпелю великі суми грошей, повідомив проєкт Cyprus Confidential Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та німецької газети Paper Trail Media. Автори поділилися матеріалами зі своїми партнерами з репортажів, зокрема The Guardian.
Виявилося, що письменник, якого багато хто критикував за симпатії до російського диктатора Володимира Путіна, отримав щонайменше 600 000 євро у вигляді нерозкритих офшорних платежів.
Розслідувачі заявили, що ці гроші повинні були підтримати роботу журналіста над двома німецькомовними книгами: “Путін: логіка влади” (2015) та “Влада Путіна: чому Європі потрібна Росія” (2021). Обидві вийшли після біографічних фільмів, знятих Зайпелем, і є компліментарними до президента РФ.
Зайпель – один із небагатьох журналістів у світі, який мав прямий і регулярний контакт із російським лідером. За його власним зізнанням, він зустрічався з главою Кремля “майже 100 разів”.
Після публікації розслідування письменник із ФРН визнав, що справді отримував гроші з рахунків, пов’язаних з олігархом Мордашовим. Суму чоловік коментувати не став.
Він стверджує, що ці гроші – це “підтримка виключно книжкових проєктів”, а він нібито залишався неупередженим. “Я завжди встановлював чіткі юридичні кордони, які гарантували мою незалежність”, – запевнив Зайпель.
Видавець Зайпеля – компанія Hoffmann und Campe – заявив, що нічого не знав про виплати. “Якщо це підтвердиться, ми залишаємо за собою право вжити подальших дій щодо книг, контракти на які були укладені керівництвом у 2013 і 2016 роках відповідно на основі телевізійного документального фільму”, – сказав представник фірми журналістам.
Телекомпанія NDR (де вийшли кінострічки німецького журналіста про Путіна) також заявила, що не знала про спонсорську угоду. Там стверджують, що поставилися до звинувачень “дуже серйозно” і заблокували доступ до фільмів Зайпеля до подальшого повідомлення.
“Пан Зайпель повинен був проінформувати [NDR] про можливий конфлікт інтересів, наприклад, про платіж”, – наголосила компанія.
Як писав OBOZ.UA, нещодавно журнал The Economist випустив обкладинку з очікуваними трендами 2024 року. Головними темами стали війна в Україні й вибори у США.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
13
0
13
0
0
0
3
1Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com