Петро Порошенко, який взяв участь у Парламентській Асамблеї НАТО у Копенгагені, в інтерв’ю журналістам заявив, що членство України в Альянсі є пріоритетною метою для нашої держави і запорукою перемоги у війні проти російських агресорів.
Про деталі виступу політика на ПА НАТО, і на численних зустрічах з представниками союзників повідомила пресслужба партії “Європейська солідарність”.
“Зараз НАТО є пріоритетною ціллю для України, оскільки ми намагаємося довести, що без НАТО перемоги України в цій війні, повною, не буде. Ми намагалися донести, що є декілька факторів нашої перемоги. Фактор номер один – це зброя, бо жоден із стандартів НАТО не передбачає, коли наступальні операції проводяться без панування в повітрі, без якісної протиповітряної оборони, без далекобійних ракет і без повного забезпечення далекобійної артилерії. На цьому я запропонував сконцентруватися, і ми робимо все можливе, щоб забезпечити постачання зброї”, – наголосив Порошенко.
Відео дня
Порошенко вважає, що друге завдання – координація щодо застосування санкцій. Не просто для того, щоб притягнути когось до відповідальності або покарати: в першу чергу ефективність санкцій вимірюється обрізанням Росії можливості фінансувати власну армію.
“І третя мета – ми маємо продовжити ту тенденцію, яку ми продемонстрували на попередній сесії в Люксембурзі. Депутати мають чітко поставити завдання своїм урядам, щоб ми розпочинали роботу по прийому України в НАТО. Я поставив це питання на пленарній сесії і президенту Парламентської Асамблеї НАТО, і першому заступнику Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга Мірчі Джоані. Ми отримали дуже важливу відповідь, що НАТО готове й буде працювати над цим питанням”, – зазначив Порошенко.
На думку лідера партії “ЄС”, Україна має зі свого боку виконати домашнє завдання. Це домашнє завдання – повна реалізація відповідності України тим критеріям, які є для того, що б вступити в НАТО і вступити в ЄС.
“До речі, критерії називаються Копенгагенськими і символічно що переговори проводяться саме тут. Ми маємо виконати дуже непрості реформи. Це верховенство права замість верховенства сили або верховенства зброї. Це – демократія, це свобода слова, права людини. Це – абсолютно ефективна робота антикорупційних органів, це статус PEPів. Це контроль використання бюджетних коштів, в тому числі і коштів, які нам надають союзники і партнери. Ми намагаємося, щоб це завдання було зрозуміло всім без винятку політичним колам в Україні для того, щоб об’єднати зусилля і рішуче працювати”, – зазначив Порошенко.
П’ятий президент також зустрівся із з американським конгресменом, головою Комітету з розвідки Майклом Тернером, парламентарями Великої Британії Алеком Шелбруком та Джейсоном МакКартні, колишнім Міністром закордонних справ Литви, депутатом Сейму Аудронюсом Ажубалісом, головою Комітету з міжнародних відносин парламенту Естонії Марком Міхкельсоном.
“Окремо відбулася розмова з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен. Мені приємно було почути, і про це вже було офіційно оголошено, що 70 українських військових включно з пілотами, техніками, обслуговуючим персоналом вже проходять навчання в Данії. З них уже частина пілотів успішно склала іспити з англійської мови і приступила до тренувань на тренажерах. А загалом Данія вже точно і гарантовано передає нам 19 F-16. І ми робимо все можливе, щоб це сталося якомога раніше”, – наголосив Порошенко.
П’ятий президент використав цю можливість для того, щоб подякувати нашим данським партнерам, оскільки у вимірювання співвідношення допомоги Україні з ВВП – Данія є серед лідерів включно з Норвегією та Швецією.
“Таке відповідальне ставлення сьогодні характеризує позицію, коли левова частина населення Данії, майже 80%, твердо стоїть за допомогу Україні. Сьогодні Україна є фактором, який тримає і цементує єдність данських політичних сил і данського народу”, – резюмує Порошенко.
4
4
0
0
0
0
0
0Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com