Після виходу Єнса Столтенберга з посади генерального секретаря НАТО можливим наступником є прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен. Традиційно генеральним секретарем військового альянсу стає представник європейської країни, однак його призначення має бути затверджено Вашингтоном.
Відео дня
Про це повідомляє видання Politico. Джерело посилається на повідомлення Білого дому, в якому йдеться про те, що президент Джо Байден планує зустрітися з Метте Фредеріксен 5 червня для обговорення відносин між двома країнами, зміцнення партнерства в рамках НАТО, підтримки України та інших питань.
Відповідно до інформації від Politico, виникає ймовірність, що Метте Фредеріксен стане наступним генеральним секретарем НАТО після закінчення терміну повноважень Єнса Столтенберга. Однак, якщо члени альянсу не досягнуть згоди щодо нового керівника, Столтенберг може залишитися на посаді ще кілька місяців.
За інформацією Politico, Метте Фредріксен відповідає декільком вимогам, які пред’являються до кандидатів на посаду генерального секретаря НАТО. По-перше, очікується, що новий керівник матиме досвід роботи прем’єр-міністром або главою уряду. По-друге, серед бажаних критеріїв є представництво жінки, оскільки раніше усі генеральні секретарі НАТО були чоловіками.
Крім того, Данія розглядається як ключова країна у структурі НАТО, яка підтримує Україну, але не виступає так само радикально, як деякі держави Східної Європи.
Тим часом наголошується, що головою НАТО вже був одного разу данець. Колишній прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен очолював альянс до Столтенберга, з 2009 по 2014 роки, тому призначення представника Данії може викликати невдоволення деяких країн.
Крім того, невідомо, чи зможе Фредріксен піти з посади прем’єр-міністра Данії, пише Politico.
У публікації також наголошується, що, хоча Фредріксен може бути сильним кандидатом, вона має і гідних суперників, таких як прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес і міністр оборони Великобританії Бен Уоллес.
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас також розглядалася як можливий кандидат, але в багатьох західноєвропейських країнах її вважають занадто жорсткою.
Як повідомляв OBOZREVATEL, Данія надсилає Україні найбільший на сьогодні пакет допомоги на суму 1,7 млрд данських крон (понад 9 млрд гривень). Пакет складається з транспортної техніки, засобів протиповітряної оборони та боєприпасів, які мають посилити можливості України вести наступ у найближчі місяці.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
1
1
0
0
0
0
0
1Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com