Фото: picryl.com
Південна Корея передає США сотні тисяч артилерійських снарядів, котрі потім передаються Україні.
Джерело: The Wall Street Journal
США відправляє в Україну артилерійські снаряди з Південної Кореї
Це рішення показало зміну в політиці Сеула, який у листопаді пообіцяв надати боєприпаси, але потім відмовився надавати летальну допомогу, навіть після кількох місяців прохань про це від США.
Вашингтон вперше звернувся до уряду Сеула минулого року з проханням надати артилерійські боєприпаси Україні. Обидві сторони виробили початкову конфіденційну угоду, але Корея змінила рішення після того, як інформація про це з’явилася в ЗМІ.
Згідно з конфіденційною домовленістю, Південна Корея передає снаряди до США, які організували їх відправлення в Україну.
За словами офіційних осіб США, ці рішення зробить контрнаступ ЗСУ ефективним і дозволить Білому дому відкласти важке рішення про постачання касетних боєприпасів, які заборонені договором 2010 року, до якого приєдналися понад 110 країн.
Серед тих, хто не підписав угоду, – США, Росія, Україна та Китай, а Пентагон залишив за собою можливість використовувати зброю в оборонних цілях.
Касетні боєприпаси стануть тою частиною, якої не вистачає для українського контрнаступу, щоб доповнити їх високоточні ракети середньої дальності, танки та війська. Але для тих в адміністрації, які не готові зробити такий стрибок, унітарні 155 мм снаряди відповідатимуть деяким із тих самих вимог, — сказав Майкл О’Генлон з Брукінгського інституту, незалежної вашингтонської дослідницької організації.
Що змінило рішення Південної Кореї
Зміна політики Південної Кореї сталася після того, як Вашингтон і Сеул оприлюднили спільну декларацію з питань безпеки під час візиту президента Південної Кореї Юн Сук Йоля до Вашингтона у квітні.
Ця декларація дала Сеулу більший голос у консультаціях щодо можливої американської ядерної відповіді на атаку Північної Кореї в обмін на обіцянку відмовитися від розробки власної ядерної зброї.
Під час свого візиту Юн заявив, що міжнародне співтовариство має протистояти російській агресії в Україні, і натякнув, що його уряд розглядає можливість надання летальної допомоги.
Читайте також:
- Рада Євросоюзу затвердила виділення 1 млрд євро на закупівлю снарядів для України
- Німеччина готується виробити до 250 тис снарядів для України
- Іран за півроку надав РФ більше 300 000 снарядів — WSJ
Источник: online.ua