Епідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій 2025-2026 років, подібно до попереднього, пройшов у столиці з невисокою активністю.
Про це інформує сайт КМДА, передає Укрінформ.
“Не було зафіксовано перевищення граничного рівня захворюваності, який був нижчим на 10,2% порівняно з попереднім епідсезоном. Були виявлені такі віруси: грип А (не субтипований), грип А (H3) сезонний, А(Н1) pdm09, аденовірус, бокавірус, парагрип, метапневмовірус, РС – вірус, риновірус, сезонний коронавірус ОС43 та SARS-CoV-2”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що відмінною рисою останнього епідемічного сезону стала поява вірусу грипу А.
За даними КМДА, на грип та ГРВІ в столиці перенесли захворювання 329 233 особи, що становить 11,2% населення міста. Серед них – 183 130 дітей віком до 17 років. До медичних закладів міста було госпіталізовано 7 033 пацієнтів із грипом та ГРВІ, з них 4 638 – діти.
Повідомляється, що на COVID-19 захворіла 1 821 особа, включаючи 193 дитини до 17 років. Серед них до лікарень потрапили 512 осіб, у тому числі 56 дітей.
У відділенні інтенсивної терапії перебували 67 дорослих пацієнтів.
За весь епідемічний сезон було зареєстровано 53 летальні випадки: від ускладнень COVID-19 – 32, від ускладнень грипу – 21.
Як раніше повідомлялося, в Україні від початку епідсезону 29 вересня 2025 року до його завершення 17 травня 2026 року на ГРВІ перехворіли 4 236 118 людей (з них – 2 390 625 дітей, що становить 56,43% від загальної кількості).
Фото: КМДА
