Внески в розмірі €30 мільйонів підуть на стартові роботи з відбудови саркофагу на ЧАЕС

Внески в розмірі €30 мільйонів підуть на стартові роботи з відбудови саркофагу на ЧАЕС 2

Донори виділять €30 мільйонів на першочергові заходи з відбудови об’єкта “Укриття” на ЧАЕС 01.04.2026 11:02 Укрінформ Збори донорів Рахунку міжнародної кооперації перенаправлять 30 млн євро на підготовчі інженерні роботи та придбання устаткування для відновлення нового безпечного конфайменту (НБК).

Як інформує Укрінформ, про це заявило Міністерство енергетики України.

“Збори донорів Рахунку міжнародної співпраці виконають перерозподіл 30 млн євро з адміністративного кошторису для формування необхідних інженерних розробок і завчасну закупівлю техніки, потрібної для відновлення працездатності НБК. Таке рішення було ухвалено в Лондоні під час засідання Зборів, у якому брав участь заступник міністра енергетики Анатолій Куцевол”, – йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що учасники засідання заслухали підсумковий звіт щодо наслідків пошкодження арки та технічної оцінки ймовірних варіантів її відновлення, а також розглянули дорожню карту робіт з відбудови.

Було розглянуто і звіт ЧАЕС щодо виконаних невідкладних робіт для запобігання розгерметизації та подальшого руйнування арки, а також результати роботи місії МАГАТЕ з підтримки у відновленні НБК. Окрім того, йшлося про аналіз стану виконання кожної з п’яти грантових угод, підписаних між ЄБРР та Чорнобильською АЕС, та наступні кроки в рамках їхньої реалізації.

За попередніми підрахунками, для повної реставрації арки необхідно 412 млн євро. Заходи повинні бути реалізовані до 2030 року, враховуючи наявні ризики корозійного ураження металевих конструкцій, що в майбутньому можуть ускладнити відновлення функціональності НБК.

Як повідомлялося, у лютому Кабінет міністрів надав 1,6 млрд грн з державного бюджету на подолання наслідків російської атаки на конфайнмент Чорнобильської АЕС.

Уночі 14 лютого 2025 року російський ударний безпілотник з фугасною бойовою частиною влучив в укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

За оцінкою фахівців МАГАТЕ, новий безпечний конфайнмент на Чорнобильській атомній електростанції, пошкоджений під час удару дрона в лютому, втратив основні функції безпеки, проте його ключові конструкції та системи моніторингу не отримали незворотних пошкоджень.

ЧАЕС МАГАТЕ допомога

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *