Щоб переглянути це відео, будь ласка, увімкніть JavaScript та розгляньте можливість оновлення веббраузера до веббраузера, який підтримує відео HTML5.
Далі
Родина продемократичного протестувальника, якого вважали першою людиною, страченою під час нинішніх протестів в Ірані, заявила, що його не стратили сьогодні.
Родичі 26-річного власника крамниці Ерфана Солтані, якого затримали минулого тижня, заявили, що, незважаючи на відтермінування, йому все ще можуть загрожувати страта в будь-який час.
Дональд Трамп щойно оголосив під час церемонії підписання в Білому домі, що США повідомили про припинення вбивств в Ірані та про відсутність планів щодо страт.
Він сказав: «Нас повідомили, і досить наполегливо, але ми дізнаємося, що це все означає, але нам сказали, що вбивства в Ірані припиняються, і вони припинилися, і немає жодного плану щодо страт».
«Мені це сказали з достовірних джерел».

«Багато людей говорили про те, що протягом останніх кількох днів сьогодні мав бути день страти».
«[Однак], якщо це станеться, ми всі будемо дуже засмучені».
Президент США раніше пообіцяв вжити «дуже рішучих заходів», якщо Іран стратить Ерфана.
«Якщо їх повісять, ви дещо побачите», – сказав президент США в інтерв’ю CBS News у вівторок увечері.
Він додав: «Якщо вони хочуть протестів, це одне. Коли вони почнуть вбивати тисячі людей – тепер ви мені розповідаєте про повішення – побачимо, що з цього вийде для них. З цього нічого доброго не вийде».
Є побоювання, що Ерфан став першою людиною, страченою за участь у протестах, які сколихнули Іран і призвели до загибелі сотень мирних жителів.
Іранські чиновники заявили, що для підозрюваних, затриманих у загальнонаціональних протестах, очікуються швидкі судові процеси та страти, тоді як Ісламська Республіка пообіцяла «рішучу відповідь», якщо США або Ізраїль втрутяться у внутрішні заворушення.
Мохаммад Пакпур, командир іранського воєнізованого формування Революційної гвардії, повторив заяви Ірану, не надавши доказів, повідомляє напівофіційне іранське інформаційне агентство Tasnim.
Один лікар повідомив Радіо Свобода, що сили безпеки штурмували лікарні та почали стріляти по поранених протестувальниках упритул, щоб «добити їх».
«Вони вбили багатьох [демонстрантів], багатьох заарештували, і багато хто переховується», – сказав медик, додавши: «Ситуація дуже погана».

Страти в Тегерані зазвичай відбуваються приблизно під час ранкового заклику до молитви, який був запланований приблизно на 5:45 ранку за місцевим часом у середу (2:15 ранку у Великій Британії).
За даними IranWire, його родині дозволили лише одну десятихвилинну зустріч з Ерфаном, яка, як чітко пояснила влада, мала стати їхнім «останнім прощанням».
Родичі повідомили, що йому винесли смертний вирок протягом двох днів після арешту в четвер минулого тижня.
Курдська правозахисна організація «Хенгав» сьогодні вранці повідомила BBC, що вони бояться, що «є ще багато подібних випадків, як у Ерфані».
Авер Шехі заявив, що група не має інформації про інших засуджених до смертної кари через відключення інтернету.

Вони додали: «Під час попередніх протестів ми бачили репресії, але не такі жорстокі, як цього разу».
«Ми ніколи не бачили таких масштабів масових убивств у великих містах, таких як Тегеран».
З'явилося більше фотографій, на яких, схоже, видно десятки тіл загиблих у мішках для трупів.
Тіла лежать на землі в Судово-діагностичному та лабораторному центрі Тегеранської провінції в Кахрізаку, а родичі шукають своїх близьких.
«Пам’ятайте імена вбивць та кривдників»
Під час вчорашньої промови Трамп закликав «іранських патріотів» «продовжувати протестувати».
Він сказав їм «захопити інституції» та запам’ятати імена «вбивць та кривдників», заявивши, що вони «заплатять дуже високу ціну».
Президент США, який наказав провести рейд у Венесуелі, в результаті якого було захоплено лідера країни в січні, пізніше заявив CBS, що іранським активістам «допомога вже в дорозі».
Адміністрації Трампа також вручили «список» важливих військових цілей в Ірані, повідомляє Daily Mail.
«Об’єднані проти ядерного Ірану», некомерційна організація зі штату Вашингтон, у понеділок передала Білому дому досьє з 50 цілями, включаючи точні координати штаб-квартири Корпусу вартових Ісламської революції в Тараллі.


Ці погрози прозвучали після того, як кількість загиблих під час антиурядових протестів зросла до понад 2400 осіб.
Американське інформаційне агентство правозахисників (HRANA) повідомило про загалом 2403 загиблих протестувальників.
Окрім цього числа, також загинуло 147 осіб, пов'язаних з урядом, дванадцять осіб віком до 18 років та дев'ять цивільних осіб, які не брали участі в протестах.
HRANA додала, що з початку протестів 28 грудня було заарештовано понад 10 000 осіб.
«Він відмовився відступати»
Серед них Ерфан, який працює у швейній промисловості та нещодавно отримав нову роботу у приватній фірмі.


Солтані вперше заарештували п'ять днів тому під час протесту у його місті Фардіс, на околиці Тегерана.
Джерело в родині повідомило: «Ерфан отримував погрозливі повідомлення від сил безпеки ще до арешту, але він залишався відданим протестам».
«Він сказав своїй родині, що за ним стежать, але відмовився відступати».
Джерело додало: «Вони сказали йому: «Немає жодної справи для розгляду. Ми оголосили, що будь-кого, заарештованого під час протестів, стратять. Вирок Ерфану — Мохаребе (ворожнеча проти Бога); він остаточний і буде виконаний»».
Аріна Мораді, член організації з прав людини Хенгау, яка спілкувалася з родиною Солтані, розповіла У Daily Mail вони були «шоковані» цим рішенням.
Вона сказала: «Їхній син ніколи не був політичним активістом, а лише частиною молодого покоління, яке протестувало проти поточної ситуації в Ірані».
Посол Ірану в ООН Амір Саїд Іравані звинуватив президента США у підбурюванні до насильства через його коментарі, в яких він закликав іранців продовжувати протести.

«Сполучені Штати та ізраїльський режим несуть пряму та незаперечну юридичну відповідальність за втрату мирних життів, особливо серед молоді», – написав він у листі до Ради Безпеки ООН у вівторок.
Міністр закордонних справ Великої Британії Іветт Купер назвала реакцію режиму на громадські протести «огидною».
Вона сказала депутатам: «Сполучене Королівство найрішучіше засуджує жахливе та жорстоке вбивство іранських протестувальників і вимагає від іранської влади поважати основні права та свободи своїх громадян».
Через збій інтернету в Ірані та відключення телефонних ліній, оцінити демонстрації з-за кордону стало складніше.
Більше трендів
-

Пасажирський літак «оточив поліція» після «ескорту військових літаків»
Світ 3 години тому
- Вантажне судно під прапором Ірану, яке «прямувало до Росії», затонуло в Каспійському морі
- Британське посольство в Тегерані евакуювали після обміну погрозами між Іраном та США
- Іран попереджає Дональда Трампа: «Наступного разу куля не промахнеться», що є прямою загрозою
Associated Press не змогло самостійно оцінити кількість жертв. Уряд Ірану не надав загальних даних про жертви.
Однією з жертв стала 23-річна Рубіна Амінян, студентка факультету моди в Шаріаті-коледжі в Тегерані, яку вбили після того, як вона залишила коледж і приєдналася до протестних зібрань 8 січня.

(Фото: ІРАН HUMAN RIGHTS)
Джерела, близькі до її родини, повідомили Iran Human Rights, що молоду курдську жінку поранили зблизька, ззаду, в голову.
Мати Рубіни сказала: «Це була не лише моя донька; я бачила сотні тіл на власні очі».
