У Бангладеш тривають студентські протести: кількість жертв майже сягнула півтори сотні. Фото

Майже 150 людей загинули під час протестів проти квот на державні посади у Бангладеші. Уряд країни підтвердив цю інформацію.

Відео дня

Про це повідомляє місцевий мовник en.somoynews.tv. Протестувальники вимагають, щоб держава припинила резервувати 30% державних робочих місць для сімей тих, хто воював у війні за незалежність від Пакистану 1971 року. На тлі протестів у Бангладеш скасували квоти на держпосади.

“Ми можемо підтвердити 147 смертей з лікарень та інших джерел”, – заявив міністр внутрішніх справ Асадуззаман Хан ЗМІ у місті Дакка у неділю, 28 липня.

Втім, відповідаючи на запитання про кількість загиблих під час протестів студентів, він сказав, що це поки що точна цифра невідома. Він наполягав на тому, що детективне відділення взяло під варту координаторів протесту щодо квоти з міркувань безпеки.

“Вони будуть звільнені, коли ситуація покращиться”, – сказав він.

Напади, вандалізм і підпали також відбувались в країні під час протестів проти квоти. Для того, щоб взяти ситуацію під контроль, було залучено підрозділи BGB.

Уряд запровадив безстрокову загальнонаціональну комендантську годину, починаючи з 20 липня, і викликав армію. Комендантська година в країні поступово послаблюється. Окрім того, уряд відновив послуги мобільного Інтернету в другій половині дня, 28 липня, після 11 днів перерви.

Квотний протест

У 2018 році після студентських протестів уряд Бангладешу скасував систему квот на державні посади 9-13 класів. П’ятдесят шість відсотків посад були зарезервовані для певних груп: 30% для борців за свободу, 10% для жінок, 10% для районів, 5% для меншин і 1% для інвалідів.

Заворушення спалахнули після того, як студенти виступили проти квот на державні посади. Йдеться про 30% місць, зарезервованих для сімей тих, хто боровся за незалежність від Пакистану у війні 50 років тому. Демонстрації також підживлюються високим рівнем безробіття серед молоді.

Вищий суд 5 червня 2024 року визнав крок уряду незаконним, але сказав, що він може реформувати систему, якщо захоче.

10 липня Апеляційний відділ видав чотиритижневий статус-кво щодо рішення Високого суду. Але посилення студентських протестів і десятки смертей змусили уряд перенести дату слухання.

21 липня Верховний суд постановив забрати 93% кандидатів зі списку заслуг. Решта були зарезервовані для нащадків борців за свободу (5%), інвалідів, членів трансгендерних і корінних громад.

Як повідомляв OBOZ.UA, внаслідок студентських протестів у Даці сталися сутички між активістами та озброєною поліцією. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, намагаючись обмежити демонстрації. У країні запровадили комендантську годину

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

5

3

1

5

1

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *