Всі речі на своїх місцях, на полицях немає пилу, одяг не валяється всюди – ідилічна картина, на жаль, недосяжна для багатьох. Насправді підтримувати порядок удома не так складно. Насамперед треба припинити бездумно купувати і зберігати непотрібні речі, інформує Ukr.Media.
Мінімалізм як стиль життя стає все більш популярним. Його прихильники вважають, що потрібно спрямовувати енергію на духовне, а не матеріальне. Розчищення простору допомагає звільнити свідомість і не перевантажувати її неспокійними думками. Порядок в голові починається з наведення порядку в квартирі. Підтримувати його допоможуть сім простих правил.
Не збирайте макулатуру
Старі документи, чеки, рахунки, гарантійні талони та інструкції до електроприладів, глянцеві журнали і безкоштовні газети – паперовий мотлох часто накопичується в тумбочках, комодах і на столах.
Візьміть за правило відразу розбирати вміст поштової скриньки і позбавлятися від рекламних листівок і газет.
При бажанні можна завести картонний ящик в передпокої і регулярно відвозити його вміст в пункт роздільного збору сміття.
Чеки, гарантійні талони та інші документи складайте в спеціально виділений ящик столу. Його потрібно регулярно перебирати і викидати те, що втратило актуальність.
Мийте посуд після їжі
Більшість людей терпіти не може мити посуд або навіть складати його в посудомийку. І ось пара тарілок після сніданку перетворюється в купу посуду в раковині, яка одним своїм виглядом псує настрій. До того ж засохлі залишки їжі набагато гірше відмиваються.
Мити посуд відразу – дуже корисна звичка. Розглядайте це як заключний акорд будь-якої трапези.
Краще витратити три рази по п'ять хвилин, ніж один раз в день мити посуд чверть години або навіть довше.
А щоб це стомлююче заняття стало приємним, включіть улюблену музику.
Заправляйте ліжко вранці
Безлад притягує безлад, і спальня наочно демонструє цей принцип. Ліжко займає в ній центральне місце, і коли воно залишається незібраним, все навколо починає виглядати неохайно.
Так що купіть гарне покривало і не лінуйтеся заправляти ліжко.
Або знайдіть партнера, який буде це робити за вас.
Підтримуйте чистоту на кухонному столі
Більшість сімей проводить левову частку часу на кухні. На кухонному столі скупчуються робочі документи, книги, ліки, вітаміни та інші речі, які не належать до їжі або приготування їжі.
Для всього цього треба знайти інше місце. Тоді й обідати буде приємніше.
Повертайте речі на місце
Батьки напевно вчили вас цього: збирати іграшки в коробки, ставити книги на полицю, а одяг прибирати в шафу. Але чомусь, ставши дорослими і незалежними, ми забуваємо ці золоті правила порядку.
Найкраще повертати речі на місце відразу або кожен вечір перед тим, як йти спати.
Це займає зовсім небагато часу, але щоранку ви будете прокидатись в прибранійй квартирі і будете витрачати менше дорогоцінних хвилин на пошук потрібних речей.
Не відкладайте на завтра
Найчастіше безлад починається з прокрастинації. Ми розуміємо, що деякі справи займають всього кілька хвилин, але відкладаємо їх знову і знову, все більше захаращуючи простір навколо себе.
Винести сміття, закинути речі у пральну машину, зібрати посудомийку, протерти стіл – це так просто і швидко. Виконуючи одне таке завдання, ви робите ще один крок до порядку в будинку.
Звільняйте переповнені ящики і шафи
Якщо дверцята шафи вже не закривається, а на полиці у ванній кімнаті немає місця для нового крему, це тривожний сигнал.
Як тільки речі перестають вкладатися у відведений для них простір, пора проводити ревізію: викинути непотрібне, прибрати з очей геть те, чим ви рідко користуєтеся.
Швидше за все, це забере 10-15 хвилин, але одне джерело безладу буде усунуте.
І, нарешті, головне: хочете порядку – не купуйте зайвого.
Джерело: ukr.media