”Вагнер” вербує найманців для нападу на Литву та Польщу, ЄС готується до оборони: які наслідки для України

Під час навчань, які проходять серед військовослужбовців збройних сил Республіки Білорусь, відбувається набір до лав ПВК “Вагнер” – про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС). Одна з умов контракту – готовність до участі в бойових діях на території сусідніх з РБ держав, зокрема Польщі та Литви.

Відео дня

OBOZREVATEL розбирався, що зараз відбувається на кордонах країн ЄС та України та яку загрозу становлять вагнерівці.

Найманців стає більше

Так, наразі вагнерівці перебувають у населених пунктах Цель і Сосновий. Також бойовики розгорнули велике наметове містечко в районі Цель – до 5600 осіб – та Доманівському полігоні. На інших полігонах (Осиповицький, Гозький і Брестський) працюють їхні інструктори, які навчають армію РБ.

Терористи провели розвідку місцевості поблизу населеного пункту Дятлик, що поблизу кордону з Україною. В ході цих дій відбулася сутичка між найманцями та прикордонниками РБ, останні відійшли і не перешкоджали роботі вагнерівців, – повідомляє ЦНС.

Лукашенко вразив Кремль апетитами

Під час останньої зустрічі Лукашенка та Путіна два диктатори обговорювали умови та обсяги фінансування розміщення ПВК “Вагнер” на території Білорусі. Від самого початку білоруського проєкту витрачати власні кошти відмовився Євген Пригожин.

Раніше влада РБ заявляла, що безоплатно надає територію для розміщення та підготовки бійців ПВК. Та схоже, Лукашенко вирішив не витрачати ні рубля на утримання найманців і підготував кошторис, який буквально вразив Москву. Незрозуміло поки, хто ж буде здійснювати фінансування. Міністерство оборони Росії відмовляється виділяти кошти на білоруський проєкт. Мінськ також хоче створити власну ПВК, але теж за рахунок Росії.

Провокації вже готуються

У Гродно, в район “Сувальського коридору”, прибули близько 100 вагнерівців. Їхнє основне завдання – організація провокацій на кордоні з Польщею та Литвою. Основна маса новоприбулих терористів з досвідом контрабандної діяльності та перевезення нелегальних мігрантів. Вони проводять підготовку до розхитування прикордоння з країнами ЄС. Для прикриття злочинці отримують форму білоруських прикордонників, і під виглядом білоруських службовців будуть супроводжувати біженців у їхніх спробах перетнути кордон, – повідомляють у ЦНС.

Польща відповідає

Влада країни вирішила сформувати спеціальний саперний батальйон для захисту Сувальського коридору вздовж кордону з Литвою. Про таке рішення повідомив голова Міноборони Польщі Маріуш Блащак.

“Це ще одна військова частина, яку ми створюємо з нуля, і я запевняю вас, що вона буде не останньою”, – заявив він.

Міністр назвав основним завданням нового підрозділу – зміцнення східного флангу НАТО. Батальйон буде створений до кінця 2023 року і стане частиною 15-ї Гіжицької механізованої бригади, яка входить до 16-ї механізованої дивізії.

Раніше Міноборони Польщі передислокувало війська (1000 солдатів та близько 200 одиниць техніки) із заходу на схід країни через можливі загрози, пов’язані з “навчаннями” групи “Вагнер” у Білорусі. Завдання цих підрозділів – тренування, а також стримування потенційного агресора”, – заявила польська сторона.

Також Польща збільшує загальну кількість військ майже вдвічі, повідомив віцепрем’єр Ярослав Качинський. Зокрема, армія країни раніше складалася із трьох дивізій, тепер налічуватиме шість. Одна з нових дивізій з’явиться незабаром. Сьогодні Військо польське налічує 172 тисячі військових, цю кількість планують збільшити до 300 тисяч.

Кордон буде перекрито

У разі серйозного інциденту за участю найманців ПВК “Вагнер” Польща, Литва та Латвія можуть одночасно закрити свої кордони з Білоруссю, – заявив польський міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.

“Безперечно, якщо відбудеться серйозний інцидент за участю групи „Вагнер” на кордонах країн НАТО та ЄС, таких як Польща, Литва чи Латвія, ми проведемо спільні дії”, – сказав глава МВС Польщі.

Україна спокійна

Білорусь використовує найманців ПВК “Вагнер” для нагнітання ситуації, а їхня кількість та місцезнаходження в РБ на цей момент не становлять загрози для України, – про це в ефірі національного телемарафону заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. За його словами, ситуація на кордоні з Білоруссю залишається контрольованою, безпосередньо по лінії держкордону – спокійною.

Прикордонники не фіксують якогось переміщення техніки чи особового складу жодних підрозділів поблизу кордону, які би могли становити загрозу для України. Але звісно, пильна увага прикута до перебування російських найманців з приватних військових компаній на території РБ.

За даними ДПСУ, зараз кількість вагнерівців на території Білорусі становить трохи більше 5000, і вони перебувають на значній відстані від кордону з Україною.

“Зараз бачимо, що вони більше нагнітають ситуацію, зокрема щодо країн Європейського Союзу. Це один із факторів впливу, який вони продовжують використовувати”, – додав Демченко.

155

15

155

6

9

2

71

135Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *