Фото: відкриті джерела
Єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський запропонував компенсувати з фондів ЄС транспортні витрати на експорт українського зерна, якщо його везтимуть суходолом.
Джерело: Bloomberg
Єврокомісія має пропозицію по експорту українського зерна
Єврокомісар підкреслив, що допомога ЄС у компенсації вартості транзиту українського зерна через територію держав-членів є нагальним питанням. Адже транспортування суходолом значно дорожче за морське.
Войцеховський запевнив, що підготує для Єврокомісії пропозицію про субсидування витрат на транспортування українського зерна за рахунок коштів ЄС.
П’ять країн домоглися тимчасової заборони на продаж українського зерна до середини вересня через скарги вітчизняних аграріїв про руйнівний вплив на їхній бізнес. Вони прагнуть продовжити цю заборону, яка не поширюється на товари, що прямують транзитом через їхню територію.
Підтримка вартості транзиту є терміновою справою, сказав Войцеховський, оскільки більш висока вартість наземних маршрутів робить їх менш привабливими.
Росія буде вигравати від ситуації, тому що це буде дешевше, ніж платити за зерно з України, яке транспортується до балтійських портів, вартість цієї операції завжди буде вищою, ніж те, що Росія може запропонувати на світовому ринку, – каже Войцеховський.
Україна змушена використовувати альтернативні шляхи експорту сухопутним і річковим транспортом після того, як минулого тижня Росія вийшла з зернової угоди. Москва також націлилася на ключову портову інфраструктуру України.
Фото: відкриті джерела
Зараз Росія експортує рекордні обсяги пшениці після неймовірного врожаю.
Войцеховський зазначив, що заборона п’яти країн на закупівлю зерна в Україні закінчується 15 вересня, і рішення потрібно приймати терміново.
Чи підтримують експорт українського зерна суходолом країни ЄС
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс заявив, що обсяг українського зерна, що проходить через його країну, збільшився більш ніж удвічі до 262 тис. тонн – з лютого по червень. Він закликав виконавчий орган ЄС допомогти у фінансуванні транзиту та інфраструктури.
Якщо ми, як Європейський Союз, маємо гроші, щоб витратити їх на різні цілі, ми можемо знайти гроші, щоб субсидувати наш транспорт, — сказав Телус журналістам у Брюсселі.
Читайте також:
- Чому РФ вийшла із “зернової угоди”— версія Кремля
- Білий дім озвучив попередження Путіну щодо зернової угоди
- Що планує робити Україна після виходу РФ із зернової угоди — відповідь посла
Источник: online.ua