Польща затвердила будівництво першої АЕС: що відомо про історичний проєкт

Уряд Польщі офіційно затвердив план будівництва першої атомної електростанції на території країни. Її будуватимуть у партнерстві зі США, а перший блок планують ввести в експлуатацію   2033 року.

Відео дня

Про це повідомила на своєму акаунті в Twitter міністерка клімату та навколишнього середовища Польщі Ганна Москва. За її словами, у середу, 12 липня, було ухвалено остаточне рішення з цього питання.

“Сьогодні ми ухвалили основне рішення, що наближає будівництво першої атомної станції у Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Міністерка уточнила, що документ є офіційним підтвердженням того, що заплановані інвестиції відповідають громадським інтересам та проводяться відповідно до енергетичної політики Польщі.

“Атомна енергетика забезпечить стабільність енергопостачання та диверсифікацію джерел енергії, а отже – енергетичний суверенітет нашої країни”, – зазначила вона.

На сайті уряду Польщі повідомили, що будівництвом займатиметься приватна компанія Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ).

Ухвалений урядом документ дає право цій компанії подавати заявки на подальші адміністративні рішення, зокрема рішення про місце розташування та подальший дозвіл на будівництво.

Там нагадали, що місцем для будівництва першої у Польщі АЕС обрано околиці населеного пункту Хочево у Поморському воєводстві на узбережжі Балтійського моря.

“Заплановані інвестиції є реалізацією Польської програми ядерної енергетики, відповідають польській енергетичній політиці до 2040 року та відповідають цілям кліматичної політики Європейського Союзу”, – пише пресслужба.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на території Польщі вже до кінця 2023 року з’явиться центр HIMARS. Це буде вузол обслуговування та виробництва цих американських реактивних систем залпового вогню не лише для Польщі, а й для європейських країн.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *