фото — wikimedia.org
У МЗС Ірану звинуватили Україну, Канаду, Швецію та Велику Британію в нібито переслідуванні «політичних цілей» через позов, який вони подали проти Ірану до Міжнародного суду ООН за збиття пасажирського літака Міжнародних авіаліній України PS752 у 2020 році.
Джерело: іранське видання ІРNА
Іран звинуватив Україну в “переслідуванні політичних цілей”
У заяві МЗС Ірану йдеться, що країна створила «незалежну технічну групу» негайно після збиття літака і вживає необхідних заходів «з доброї волі, прозорості та величезної серйозності» для проведення розслідування та встановлення всіх аспектів цієї трагічної події.
У заяві також стверджують, що після катастрофи країна сприяла та надавала допомогу, включно з негайними візами для понад 50 спеціалістів та експертів з України та Канади для відвідування місця трагедії.
Іранський уряд повідомив, що технічний звіт був підготовлений у встановлені строки з участю експертів з Франції, США, України, Канади та Великої Британії після завершення розслідування. Вони також зазначили, що звіт «добре прийнятий» більшістю вищезгаданих експертів.
У заяві зауважили, що військова прокуратура Тегерана, згідно зі своєю правовою юрисдикцією, провела детальне та всебічне розслідування незалежно, об’єктивно та відповідно до внутрішніх законів та правил країни.
Крім того, у МЗС Ірану заявили про готовність взяти участь у колективних переговорах з урядами чотирьох країн, щоб «продемонструвати добру волю та запобігти використанню цього трагічного інциденту у своїх політичних цілях».
Що відомо про катастрофу літака МАУ в Ірані
Рейс PS752 “Міжнародних авіаліній України” розбився 8 січня 2020 року під Тегераном на шляху до Києва.
Через кілька днів після офіційних заперечень Іран визнав, що підрозділ Корпусу вартових ісламської революції ненавмисно збив літак на тлі загострення напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами через вбивство американським безпілотником високопоставленого генерала Касема Сулеймані поблизу Багдада.
Більшість жертв були іранцями та канадцями, але 11 з них були громадянами України.
Україна, Велика Британія, Канада та Швеція ініціювали арбітражний розгляд спору щодо збиття цього пасажирського літака наприкінці грудня 2022 року.
Читайте також:
- Країни загиблих у катастрофі МАУ громадян незадоволені вироками іранським військовим;
- В Ірані засудили 10 військових за збиття українського авіалайнера у 2020 році;
- Іран запідозрили у залякуванні близьких жертв авіакатастрофи МАУ
Источник: online.ua