В Італії сталося чергове сильне виверження вулкана Етна. Внаслідок природного явища міста на Сицилії виявилися засипані попелом.
Відео дня
Крім того, виверження вулкана суттєво порушило транспортне сполучення у частині Італії. Про це повідомляє La Repubblica (щоб подивитися фото та відео, доскрольте до кінця сторінки).
Фахівці зазначають, що за активністю вулкана Етна можна стежити лише за допомогою інструментів Національного інституту геофізики та вулканології Катанії, тому що погана погода, яка приховує вулкан за дощовими хмарами, перешкоджає прямому спостереженню.
Вулканічний попіл рясно падає на злітно-посадкові смуги аеропорту Катанії. Така ситуація змусила керівну організацію аеропорту Катанії Фонтанароса призупинити всю діяльність.
Було ухвалено рішення призупинити всі польоти доти, доки не з’явиться можливість злітати та приземлятися у повній безпеці. Заплановані рейси було скасовано або перенаправлено до інших аеропортів.
Фахівці Національного інституту геофізики та вулканології обсерваторії Етна в Катанії повідомляють, що хмарний покрив зберігається в районі вершини вулкана, тому проводити вулканологічні спостереження через мережу відеоспостереження неможливо.
Вулкан Етна розташований на східному узбережжі Сицилії, неподалік від міст Мессіна і Катанія. Він є найвищим діючим вулканом у Європі. Максимальна висота Етни змінюється внаслідок вивержень та обвалів у проміжках між ними. За даними обсерваторії Етни, з лютого 2021 висота південно-східного кратера Етни становить близько 3357 метрів, що є новим рекордом після досягнутої північно-східним кратером в 1981 висоти 3350 метрів. Етна займає територію площею 1190 квадратних кілометрів, таким чином будучи найбільшим активним вулканом Італії, що перевершує свого найближчого “суперника” – Везувію – більш ніж у 2,5 рази.
Нагадаємо, на початку 2022 року найвищий та найактивніший вулкан Європи Етна несподівано розпочав нове виверження. Це трапилося у районі південно-східного кратера на висоті близько 2900 метрів.
Раніше повідомлялося, що на острові Ява в Індонезії на початку березня почалося сильне виверження вулкана Мерапі. У небо вивергнулася хмара диму заввишки до 7 км, а потоки лави розтеклися на 1,5 км.
Як повідомляв OBOZREVATEL, у грудні 2022 року на острові Ява прокинувся найвищий вулкан Індонезії Семеру. Було оголошено максимальний рівень небезпеки, мешканців довколишніх сіл евакуювали.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
7
0
0
0
7
2
0
42Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com