— розслідування Bloomberg />
Фото: з відкритих джерел
Росії вдається обходити санкції Європейського Союзу та “Групи семи”. Попри заборони, РФ намагається отримати найважливіші напівпровідники та інші технології для своєї війни проти України.
Джерело: Bloomberg.
Як РФ обходить санкції
Видання Bloomberg з посиланням на інформацію європейських дипломатів зазначає, що російський імпорт загалом значною мірою повернувся до довоєнного рівня 2020 року.
Аналіз торговельних даних дає змогу припустити, що сучасні чипи та інтегральні схеми, вироблені в ЄС та інших союзних країнах, постачаються в Росію через треті країни, як-от Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Казахстан.
Казахстан є ключовим прикладом. У 2022 році ця центральноазіатська країна експортувала в Росію передові напівпровідники на суму 3,7 млн доларів, порівняно з усього лише 12 000 доларів за рік до початку війни.
Які країни допомагають РФ
Дані показують, що Туреччина, Сербія, ОАЕ та ще низка країн Східної Європи й Центральної Азії допомогли поповнити нестачі, — зазначають журналісти.
Країни ЄС і G7 запровадили численні санкції після вторгнення в Україну рік тому в спробі послабити російську військову машину і підірвати її економіку. Отримані дані свідчать про те, що реальний вплив у деяких галузях поки що не досяг того рівня, на який розраховували офіційні особи.
Поставки з Китаю
Поставки з Китаю в Росію також зросли, і Пекін відіграє дедалі важливішу роль у постачанні Москви. ЄС ввів санкції проти майже 1500 фізичних осіб, обмежив експорт сотень товарів і технологій і націлився на багато ключових джерел доходів Москви, але деякі чиновники стурбовані, що блок все ще не має ефективного апарату для забезпечення дотримання цих заходів, і він відстає від США.
Читайте також:
- ЄС ухвалив 10-й пакет санкцій проти Росії
- Орбан погрожує заблокувати подовження санкцій ЄС проти РФ
- ЄС не зміг узгодити 10 пакет санкцій проти РФ через вимоги Польщі — Politico
Источник: online.ua