Фото — unsplash.com
23 лютого Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів схвалила проєкт резолюції, в якому містяться ключові положення “формули миру” українського лідера Володимира Зеленського.
Джерело: сайт ГА ООН
ООН схвалила українську “формулу миру”
Що важливо розуміти, під час надзвичайної сесії Генасамблеї за резолюцію проголосувала 141 держава-член ООН, ще 32 утримались під час голосування (зокрема Іран, Казахстан і Китай), а сім країн виступили проти: Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія і Сирія.
Фото — скриншот
Члени ООН у документі вимагають у Росії “негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.
Окрім того, у резолюції є заклик до належного поводження з військовополоненими, повного дотримання міжнародного гуманітарного права, “негайного припинення атак на критично важливу інфраструктуру України”.
Також ГА ООН нагадує про важливість забезпечення відповідальність за найтяжчі злочини за міжнародним правом, які російські окупанти скоїли на території України, шляхом проведення належних, справедливих і незалежних розслідувань і судового переслідування на національному або міжнародному рівні”.
Варто звернути увагу й на те, що члени ООН відхили дві поправки Білорусі, за допомогою яких поплічники Путіна хотіли розмити резолюцію.
У першій ішлось про засудження заяв іноземних лідерів щодо “Мінських угод”, а в іншій — заклик припинити військову допомогу Україні.
Що важливо знати про “формулу миру” Зеленського
Як уже згадувалося раніше, український лідер Володимир Зеленський під час свого виступу на саміті G20 восени 2022 року представив мирний план з 10 пунктів, який охоплює такі питання, як безпека, у тому числі продовольча і енергетична, а також виведення російських військ з української території.
Ідею президента України підтримали США, Євросоюзу і Туреччина, а офіційний Київ заявляв про намір провести захід, присвячений “формулі миру”, до річниці російсько-української війни.
Читайте також:
- Чого очікують українці від 24 лютого — відео
- Ексголова ГУР оцінив можливість масованої ракетної атаки 24 лютого
- Чого чекати від РФ на річницю вторгнення — думка військового експерта
Источник: online.ua