Майже 88 тисяч громадян України вже повідомили про своє право на податкове відшкодування: як повернути кошти

Майже 88 тисяч українців вже заявили про право на податкову пільгу: як повернути кошти 18.08.2026 12:02 Укрінформ

Майже 88 тисяч громадян України вже повідомили про своє право на податкове відшкодування: як повернути кошти 2

Станом на 1 серпня 2026 року близько 88 тисяч громадян скористалися правом на податкову пільгу.

Про це інформує Державна податкова служба, передає Укрінформ.

Зазначається, що на повернення з бюджету ними було заявлено 582,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

“Податкова пільга надає можливість офіційно працевлаштованим громадянам отримати назад частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, до неї можна віднести витрати на навчання, відсотки за іпотечним кредитом, певні медичні послуги, страхування та благодійні внески”, – йдеться у повідомленні.

У ДПС нагадали, що для отримання пільги необхідно подати річну декларацію про майнове становище та доходи, а також документи, що це підтверджують. Це можна зробити до 31 грудня року, наступного за звітним.

Заступниця начальника управління – начальниця відділу Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС Тетяна Сидоренко розповіла про найчастіші помилки при поданні декларації:

  • відсутність документів, які підтверджують здійснення оплати;
  • невідповідність даних у договорі та платіжних документах, наприклад, коли в договорі зазначена одна особа, а в платіжних документах – інша;
  • неправильне визначення суми витрат, ігнорування встановлених лімітів для певних видів витрат;
  • пропуск встановленого терміну подання декларації – включно до 31 грудня.

Податківці закликають не зволікати та перевірити свої витрати за минулий рік, аби не втратити можливість повернути кошти.

Як повідомляв Укрінформ, за січень – липень 2026 року фізичні особи подали майже 215 тисяч декларацій про майнове становище та доходи, задекларувавши 323,9 млрд грн доходів, отриманих минулого року. Це на 16 млрд грн більше, ніж за аналогічний період 2025 року.

Подати річну декларацію про майнове становище та доходи, а також оформити податкову пільгу відтепер можна безпосередньо через портал «Дія».

Податки Гроші Державна податкова служба Пільги

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *