На 8:00 ранку 5 серпня у столиці зафіксовано тимчасове погіршення стану повітря.
Як інформує Укрінформ, про це свідчать дані Київської міської державної адміністрації, опубліковані Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Згідно з інформацією міської системи моніторингу, спостерігається зростання концентрації приземного озону та зважених часток (пилу). Високий рівень озону є наслідком аномально спекотної погоди, яка сприяє його формуванню в нижніх шарах атмосфери.

Крім того, пожежі, спричинені нічною російською атакою 5 серпня, разом з високою вологістю повітря (85%) та слабким вітром, призвели до накопичення забруднювальних речовин у приземному шарі атмосфери. Це спричинило тимчасове зниження якості повітря та збільшення вмісту продуктів горіння і дрібних частинок.
Така ситуація може негативно позначитися на самопочутті, особливо вразливими є люди з респіраторними та серцево-судинними захворюваннями, діти, літні люди та вагітні жінки.

Фахівці радять вжити наступних заходів до нормалізації стану повітря:
- тримати вікна зачиненими;
- обмежити час перебування на свіжому повітрі;
- пити достатньо рідини для підтримки водного балансу;
- якщо є очищувач повітря, увімкнути його на найвищу потужність.
Показник якості повітря є динамічним і може оперативно змінюватися залежно від розвитку пожежної обстановки.
Актуальну інформацію про стан атмосферного повітря та рівень радіації можна переглянути в режимі реального часу за адресою https://asm.kyivcity.gov.ua, а також у додатку “Київ Цифровий”.
Згодом КМВА повідомила про погіршення якості повітря й в області.
“За даними середньодобових спостережень моніторингових станцій, зафіксовано підвищений рівень забруднення атмосфери діоксидом вуглецю (СО2) та дрібнодисперсним пилом, що утворився внаслідок пожеж, у населених пунктах Вишневе, Обухів та Бровари. Збільшену концентрацію дрібних часток також виявлено в Іванкові, Боярці та Василькові”, – зазначено у повідомленні.
Водночас в інших моніторингових пунктах Київської області перевищення допустимих норм хімічних та біологічних забруднювачів в атмосфері не зафіксовано.
Рівень гамма-випромінювання на Київщині знаходиться в межах природних показників.
Як інформував Укрінформ, внаслідок масованої російської атаки в ніч на 5 серпня у Києві та Київській області загинула 171 особа, ще 44 зазнали поранень.
