Ще одна інформаційна кампанія Росії щодо нібито атаки українського безпілотника на автобус, що прямував з Мінська до Анапи, поблизу російського пункту пропуску “Червоний камінь” у Брянській області, є навмисною та цинічною провокацією.
Речник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов повідомив Укрінформу, що ця кампанія має на меті виключно замаскувати сьогоднішній злочинний терористичний удар російських військ по Києву.
“Військово-політичне керівництво Російської Федерації традиційно вдається до інсценувань та обстрілів власних громадян, намагаючись відволікти увагу міжнародної спільноти від чергового акту тероризму в українській столиці, де в результаті масштабної атаки російських сил по житлових районах загинули та отримали поранення десятки мирних мешканців”, – зазначив він.
За словами Ковальова, Генеральний штаб ЗСУ офіційно стверджує, що Сили оборони України не здійснювали жодних ударів по зазначеному цивільному транспортному засобі, і всі звинувачення з боку країни-агресора є абсолютно безпідставними та сфабрикованими.
“Збройні сили України вражають виключно легітимні військові цілі та не ведуть бойових дій проти цивільного населення. Ми закликаємо міжнародних партнерів та всю світову спільноту рішуче засудити чергові необґрунтовані звинувачення з боку РФ та надати належну правову та політичну оцінку свідомому, жорстокому терористичному вбивству українських громадян, вчиненому російським агресором під час сьогоднішньої масштабної атаки на Україну та її столицю – Київ”, – підсумував представник Генштабу.
Російські пропагандистські ЗМІ 2 липня поширили неправдиву інформацію про те, що на контрольно-пропускному пункті “Червоний камінь” у Брянській області нібито “безпілотник ЗСУ атакував пасажирський автобус, що прямував із Мінська до Анапи”.
Слід зазначити, що це не перший фейк про нібито “атаку дрона ЗСУ” на автобус, розповсюджений російською пропагандою. Раніше Генеральний штаб ЗСУ вже спростовував заяви представників РФ про нібито ураження безпілотником ЗСУ автобуса з дитячою футбольною командою у Брянській області. Повідомлялося, що Служба безпеки України має всі підстави вважати, що удар по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області РФ є спецоперацією російських спецслужб.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускали, що Москва могла використати інцидент з автобусом, що перевозив дитячу футбольну команду, у Брянській області для посилення свого інформаційного впливу, залучаючи до нього і Білорусь.
Як повідомляв Укрінформ, кількість загиблих унаслідок удару російських військ по Києву в ніч на 2 липня зросла до 21 особи.
