
Литва надає 4 мільйони євро на обладнання для енергозабезпечення українських освітніх та медичних закладів Енергоплатформа URC-26 26.06.2026 09:32 Укрінформ У рамках Конференції з відновлення URC2026, що проходила в Гданську, перший віцепрем’єр-міністр України – міністр енергетики Денис Шмигаль та міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас підписали Спільну декларацію, яка посилює співпрацю в галузі енергетичної стабільності та відновлення.
Як інформує Укрінформ, про це Шмигаль поінформував у Телеграмі.
“Згідно з цими угодами, Литва спрямує 4 мільйони євро на встановлення сонячних батарей та систем накопичення енергії в об’єктах соціальної сфери, зокрема в українських школах та медичних установах”, – зазначив міністр.
Обладнання, раніше передане Литвою, вже було задіяне в рамках проєкту “Промінь надії”, що дозволило 6 українським медичним закладам отримати власну генерацію енергії, а ще один заклад перебуває на стадії розробки технічних рішень. “Висловлюємо вдячність партнерам за рішення надати додаткову фінансову підтримку”, – додав Шмигаль.
Він також повідомив, що серед пріоритетних напрямків взаємодії між державами є також невідкладна допомога енергетичному сектору України. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критично важливих запасних частин та іншого обладнання, відповідно до наших нагальних потреб.
Зокрема, демонтоване устаткування з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже знайшло застосування в Україні для проведення ремонтних робіт на енергетичній інфраструктурі.
Як зазначалося, у рамках програми “Промінь надії” з початку 2026 року 21 лікарня ввела в експлуатацію сонячні панелі загальною потужністю понад 1,8 МВт.
Енергетика Литва Школа Лікарня Гроші допомога
