Вартість нафти впала після закінчення діалогу між Сполученими Штатами та Іраном.

Вартість нафти впала після закінчення діалогу між Сполученими Штатами та Іраном. 2

Ціни на нафту знизились після завершення переговорів між США та Іраном 22.06.2026 09:20 Укрінформ Вартість сирої нафти Brent зазнала спаду сьогодні, після того, як переговори між Сполученими Штатами та Іраном у Швейцарії завершилися. Тегеран заявив, що досягнув домовленостей щодо винятків стосовно експорту нафти та нафтохімічних виробів, що, своєю чергою, знизило побоювання ринку щодо можливого дефіциту поставок.

Як передає Укрінформ, про це інформує агентство Reuters.

Вартість нафти марки Brent знизилася на 1,19 долара, або 1,48%, сягнувши 79,38 долара за барель. На початкових етапах торгів ціни зросли до 82,30 долара, що було спричинено початковими погрозами президента США Дональда Трампа відновити військові дії проти Ірану та заявою Тегерана про відновлення блокування Ормузької протоки.

Водночас, ф’ючерси на американську сиру нафту марки West Texas Intermediate коштували 76,73 долара за барель, що на 13 центів перевищує показник напередодні завершення терміну дії контракту пізніше в понеділок.⁠

«Спад (ціни на Brent – ред.) був зумовлений насамперед покращенням перспектив дипломатичного прориву між Сполученими Штатами та Іраном, а також відновленням надій на можливе послаблення санкцій проти Ірану», — зазначила Сугандха Сачдева, засновник дослідницького агентства SS WealthStreet з Нью-Делі.

Високопосадовці зі Сполучених Штатів та Ірану завершили перший раунд переговорів у Швейцарії сьогодні, повідомили посередники. Дискусії розпочалися в неділю згідно з умовами Меморандуму про взаєморозуміння, укладеного минулого тижня, щодо продовження режиму припинення вогню щонайменше ще на 60 днів.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що його країна отримала винятки стосовно експорту нафти та нафтохімічної продукції, звільнення частини заморожених активів та ініціювання плану реконструкції та розвитку Ірану.

«Такий розвиток подій сприятиме поверненню приблизно 1,5 мільйона барелів іранської сирої нафти на день на міжнародні ринки, що суттєво покращить глобальну доступність поставок в умовах помірного зростання попиту», – додала Сачдева.

До початку цих переговорів спостерігалося різке скорочення кількості суден, що проходили Ормузькою протокою, в неділю, як засвідчили дані судноплавства. Це сталося після того, як Іран оголосив про повторне закриття водного шляху, посилаючись на порушення Ізраїлем та США тимчасових мирних домовленостей.

«Останні події свідчать про те, що рух до більш стабільної угоди буде непростим, з реальними ризиками ескалації конфлікту протягом 60-денного періоду припинення вогню», – зазначається у записці аналітиків ING, опублікованій напередодні оголошення про завершення переговорів у Швейцарії.

З понеділка через віртуальну лінію блокади було транспортовано понад 25 мільйонів барелів іранської нафти, повідомив у неділю голова Національної іранської нафтової компанії Хамід Бовард в ефірі державного телебачення.

Після завершення перемовин Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт та Ірак уже запропонували своїм клієнтам збільшені обсяги поставок нафти.

Крім того, Ірак планує поступово нарощувати видобуток сирої нафти до 4,2–4,3 мільйона барелів на день, заявив у неділю заступник міністра нафтової промисловості Іраку.

Як повідомляв Укрінформ, учасники зустрічі у Швейцарії обговорили всі аспекти домовленостей між США та Іраном щодо ядерної програми, припинення вогню в Лівані та досягли прогресу в питанні мореплавства через Ормузьку протоку.

Фото: АА

Іран Нафта США

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *