Місія Artemis II наблизилась до супутника Землі — незабаром завершиться визначна експедиція.

Фото: Місяць / © Pexels
На п’ятий день мандрівки астронавтів NASA на космічному апараті Оріон до Місяця стало відомо, що місія Artemis II опинилася у сфері місячного тяжіння. Це свідчить про те, що космічний апарат Оріон наближається до фіналу своєї подорожі.
Фахівці та вчені припускають, що незабаром астронавти місії Artemis II поб’ють поточний рекорд найбільшої відстані, пройденої від нашої планети на шляху до Місяця, про це повідомили у NASA 6 квітня 2026 року.
Місія Artemis II увійшла в гравітаційну зону Місяця
Космонавти місії Артеміда-2 досягли гравітаційної зони Місяця. Це означає, що тепер на космічний корабель більше впливає гравітація Місяця, ніж Землі.
У момент входження в місячну гравітаційну зону капсула Оріон була на відстані приблизно 63 тисячі кілометрів від Місяця і майже 232 тисячі миль від планети Земля.
Передбачається, що саме сьогодні, 6 квітня, космічний корабель Оріон максимально зблизиться з Місяцем. Це може бути приблизно 7500 кілометрів від його зворотного боку.
В даний час траєкторія польоту астронавтів утворює фігуру вісімки навколо Землі та Місяця.
Таким чином, космонавти матимуть можливість спостерігати одночасно Землю і Місяць, а також стати свідками сонячного затемнення.
Що ще відомо про політ астронавтів місії Artemis II
Місія Artemis II є першим облітом Місяця з 1972 року. Вона стала найбільш віддаленим польотом людей від Землі.
Астронавти вирушили зі станції у Флориді, в ніч з 1 на 2 квітня. На борту космічного корабля перебувають чотири особи: командир місії Рід Вайзмен, пілот Віктор Гловер, фахівчиня Крістіна Кох і астронавт Канадського космічного агентства Джеремі Хансен.
До того ж, астронавти встигли оприлюднити унікальне фото нашої планети. На знімку можна побачити відразу два полярні сяйва, і навіть зодіакальне світло на тлі планети, яка закрила собою Сонце. Це перший знімок планети Земля за останні 54 роки.
