
На тлі війни в Ірані подорожчала українська пшениця 23.03.2026 16:59 Укрінформ Вартість харчової пшениці в портах Чорномор’я від початку війни на Середньому Сході зросла на 6 доларів/т і сягнула найвищої позначки з серпня минулого року.
Як інформує Укрінформ, про це було заявлено на Електронній зерновій біржі.
Підкреслюється, що на даний момент ціна української пшениці з вмістом протеїну 11,5% становить 237 доларів/т в портах Чорного моря.
Також збільшилися і тарифні ставки через здорожчання бункерного палива. Зокрема, транспортування вантажів кораблями типу хендісайз з України до Східного Середземномор’я збільшилось на 5-6 доларів/т – до 28 доларів/т.
У результаті ціни на українську пшеницю з доставкою до Єгипет піднялися до 264 доларів/т, що на 11 доларів/т більше, ніж у лютому.
Окрім того, протягом тижня в Україні зросли експортні закупівельні ціни. Зокрема, на харчову пшеницю вони збільшились до 10,8 тис. – 11 тис. грн/т (218 – 222 долари/т), а на фуражну – до 10, 55 тис. – 10,7 тис. грн/т (210 – 212 долари/т) з доставкою до чорноморських портів.
Аналітики пояснюють це затримкою виконання частини угод із поставкою на Середній Схід, а також збільшенням вартості фрахту та страхування суден.
Як зазначалося, ціни на нафту в понеділок, 23 березня, коливаються між підйомом та падінням, оскільки інвестори оцінювали зростання погроз США та Ірану стосовно енергетичних об’єктів на противагу випуску мільйонів барелів іранської нафти, що перевозиться морем, після тимчасового призупинення санкцій Вашингтоном.
Фото: АА
Іран Україна Війна Пшениця
