
Міністерства створюють програму фінансування енергопроєктів для великого та середнього бізнесу 18.03.2026 19:12 Укрінформ Мінекономіки та Мінфін готують нову схему позик для енергетичних ініціатив великого та середнього бізнесу.
Про це Прем’єр-міністр Юлія Свириденко написала у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Уряд працює над збільшенням фінансування планів стабільності областей, в тому числі за рахунок внутрішніх джерел. З цією метою Свириденко провела зустріч з представниками державних банків.
За словами глави уряду, держбанки вже надають позики енергетичним проєктам громад і підтримують підприємства в рамках програми “5-7-9%”. Однак для середнього та великого бізнесу цих засобів замало.
“Міністерство економіки разом з Міністерством фінансів розробляють нову програму кредитування енергетичних проєктів для великого та середнього бізнесу. Дала вказівку найближчим часом подати програму на обговорення урядом”, – зазначила Свириденко.
Окремо обговорили розширення міжнародних гарантій, зокрема від Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. Також Прем’єр-міністр доручила Мінфіну проаналізувати застосування місцевих гарантій в регіонах і запропонувати рішення.
“Для уряду принципово важливо, щоб державні банки більш активно залучалися до втілення й інших державних програм, зокрема соціальних виплат та медичних послуг, зокрема скринінгових обстежень здоровʼя 40+. Банки повинні стати інструментом розширення таких рішень для громадян”, – підкреслила Свириденко.
Як повідомляв Укрінформ, Кабмін працює над тим, щоб забезпечити повноцінний фінансовий ресурс для впровадження планів стійкості регіонів.
Фото: Юлія Свириденко/Фейсбук
Бізнес Енергетика Кабмін Юлія Свириденко
