
Read in English Поширити Джерело: Politico
За інформацією фінського очільника Александра Стубба, Європейський Союз прагне дійти згоди з американським лідером Дональдом Трампом, що сприятиме врегулюванню нафтової скрути у Перській затоці та покладе край війні РФ проти України.
Основні положення:
- За запевненнями Стубба, у нього є можливість переконати Трампа.
- Водночас, політик побоюється, що російсько-українські перемовини у підсумку зазнають невдачі.
Стуб прагне схилити Трампа на сторону України
На думку президента Фінляндії, зараз вкрай важливо запропонувати Трампу те, що він дійсно хоче отримати.
Насамперед мова йде про європейську військову підтримку для забезпечення безпеки Ормузької протоки.
Стубб висунув ідею, що умовою надання подібної допомоги могла б стати уся необхідна підтримка України з боку США.
Політик вірить, що Трамп ще здатен схилити російського диктатора Путіна до припинення війни.
Як зазначив Стубб, даний план необхідно ретельніше обговорити та спробувати вмовити президента США погодитися на нього.
У мене немає ілюзій стосовно того, хто може переконати президента Трампа у будь-чому. Якщо мені вдасться донести до нього хоча б одну з десяти думок щодо України, я розцінюватиму це як успіх.

Александр Стубб
Президент Фінляндії
Він також відкрито заявляє, що війна на Близькому Сході стала ще однією серйозною проблемою для України, оскільки збільшення цін на нафту дає Путіну додаткові кошти на війну.
