Безпрецедентні 400 мільйонів барелів: МЕА випускає стратегічний нафтовий запас

Безпрецедентні 400 мільйонів барелів: МЕА випускає стратегічний нафтовий запас 2

Рекордні 400 мільйонів барелів: Міжнародне енергетичне агентство вивільняє стратегічні запаси нафти 11.03.2026 20:17 Укрінформ Міжнародна енергетична агенція (МЕА) ухвалила рішення вивільнити 400 млн барелів нафти-сирцю із стратегічних резервів держав-членів, щоб приборкати підвищення цін на тлі конфлікту на Середньому Сході та фактичного блокування Ормузької протоки.

Про це повідомляється в офіційній заяві МЕА, передає Укрінформ.

"32 держави-члени Міжнародної енергетичної агенції сьогодні одноголосно домовилися випустити на ринок 400 млн барелів нафти зі своїх надзвичайних запасів для пом’якшення потрясінь на нафтових ринках, спровокованих війною на Близькому Сході", – зазначено в повідомленні.

Як заявив виконавчий директор Фатіх Бірол, виклики на нафтовому ринку мають безпрецедентний масштаб, отже, важливо, що держави-члени МЕА зреагували на це надзвичайними колективними кроками безпрецедентного розмаху.

Запаси на випадок непередбачених обставин будуть надані ринку протягом періоду, що відповідає національним особливостям кожної держави-члена, та будуть доповнені додатковими екстреними заходами з боку певних країн.

Зазначається, що члени МЕА мають аварійні запаси обсягом понад 1,2 млрд барелів, а ще 600 млн барелів промислових запасів утримуються під урядовими зобов’язаннями.

Узгоджене вивільнення резервів є шостим в історії МЕА, яке було засноване в 1974 році. Минулі спільні заходи були здійснені у 1991, 2005, 2011 роках і двічі у 2022 році.

За словами міністра енергетики Іспанії Сари Агесен, поточний обсяг більше ніж вдвічі перевищує рівень, узгоджений у 2022 році після повномасштабної агресії Росії в Україну. Тоді держави-члени агентства вивільнили 182 млн барелів у два етапи.

Іспанія вже підтримала застосування стратегічних резервів. Про аналогічні плани оголосили Німеччина та Австрія. Японія, у свою чергу, має намір почати вивільнення запасів уже з понеділка, не чекаючи офіційного рішення МЕА.

Як повідомлялося, ціни на нафту в середу продовжили знижуватися, оскільки Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило про ймовірність вивільнення найбільших нафтових запасів у своїй історії через можливі збої з постачанням внаслідок конфлікту між США та Ізраїлю з Іраном.

Фото: ШІ

Криза Нафта Ормузька протока Міжнародне енергетичне агентство

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *