
Запорізька АЕС торік була у блекауті чотири рази – Держатом 12.02.2026 15:41 Укрінформ Упродовж 2025 року на Запорізькій Атомній Електростанції зафіксовано чотири повних відключення електроенергії.
Про це повідомив очільник Держатомрегулювання Олег Коріков на пресконференції в Медіацентрі Україна, інформує Укрінформ.
"У минулому році трапилось 4 відключення Запорізької АЕС від енергомережі України із задіянням запасних дизельних генераторів. Крім того, ми спостерігали найтриваліше знеструмлення за весь час функціонування всіх АЕС – місяць станція була відключена від живлення", – зазначив Коріков.

За його словами, системи безпеки на окупованій електростанції продовжують погіршуватися, необхідні ремонтні роботи не здійснюються своєчасно.
Як повідомлялося, у січні 2026 року українські енергетики провели відновлювальні роботи на резервній лінії електропередачі "Феросплавна-1" напругою 330 кВ, яка поєднує Запорізьку атомну станцію з енергосистемою України.
Фото Укрінформу можна придбати тут.
Енергетика Блекаут ЗАЕС Держатом
