ЄП підтримав виділення Україні €90 мільярдів кредитної допомоги

Європарламент затвердив виділення Україні позики на €90 мільярдів 11.02.2026 13:48 Укрінформ У середу Європейський парламент за прискореною процедурою прийняв комплекс пропозицій, націлених на допомогу Україні, включаючи виділення кредиту ЄС обсягом 90 мільярдів євро на 2026 та 2027 роки.

Зазначене рішення підтримали 458 депутатів, 140 висловилися «проти» (44 – утрималися), повідомляє кореспондент Укрінформу.

З цієї суми 30 мільярдів євро буде спрямовано на макрофінансову підтримку або бюджетну допомогу, яка надаватиметься через Інструмент ЄС для України.

60 млрд євро буде спрямовано на посилення оборонного потенціалу України та забезпечення закупівель військової техніки. Якщо певні оборонні засоби не будуть відразу доступні з європейських держав, то для їх постачання з "третіх" країн буде використано ряд спеціальних відхилень.

Фінансова підтримка буде надаватися згідно з фінансовими потребами України, як це визначено у фінансовій стратегії, підготовленій Україною та оціненій Комісією.

Рада ЄС також повинна офіційно ратифікувати пакет, щоб Комісія могла здійснити перший транш на початку другого кварталу 2026 року.

Зазначається, що фінансування підлягатиме чітким умовам, включаючи "непохитну прихильність України демократичному управлінню, верховенству права та захисту прав людини, зокрема прав меншин". Це передбачає безперервні зусилля щодо боротьби з корупцією та зміцнення демократичних інститутів.

Як зазначалося, згідно з ініціативою ЄС, Україна отримає позику розміром 90 млрд євро, що фінансується за рахунок спільних запозичень Європейського Союзу та забезпечена бюджетним резервом ЄС.

Фото: ОП

Європарламент Євросоюз Кредит Україна

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *