
США пропонують Індії венесуельську нафту, щоб замінити російську – Reuters 31.01.2026 16:28 Укрінформ Америка, яка в минулому році ввела збори проти Індії через придбання венесуельської нафти, повідомила Нью-Делі, що вони можуть незабаром поновити дані закупівлі, аби допомогти замінити імпорт російської нафти.
Як повідомляє Укрінформ, про це інформує Reuters з посиланням на обізнаних співрозмовників.
Президент США Дональд Трамп ввів 25% збори проти держав, що купують венесуельську нафту, зокрема Індію, у березні 2025 року.
Після затримання президента Венесуели Ніколаса Мадуро 3 січня, Вашингтон почав керувати урядом в Каракасі та має намір контролювати нафтову промисловість держави на невизначений термін.
Намагання США щодо постачання венесуельської сирої нафти до Індії відбуваються на фоні того, що Вашингтон також намагається зменшити прибутки від російської нафти, яка фінансує війну в Україні.
Джерела не надали деталей щодо того, чи буде венесуельська нафта реалізовуватися зовнішніми нафтовими гігантами, такими як Vitol або Trafigura, та чи буде вона продаватися безпосередньо державною нафтовою компанією Венесуели PDVSA.
Індія пообіцяла знизити придбання російської сирої нафти після того, як Вашингтон також збільшив збори проти держави за це, і країна має намір скоротити імпорт російської нафти на декілька сотень тисяч барелів на день у найближчі місяці.
Як повідомляв Укрінформ, міністр з нафтових питань Індії Гардіп Пурі прогнозує, що імпорт російської сирої нафти до Індії і надалі буде знижуватися, у той час коли третій за величиною покупець цього палива у світі диверсифікує постачальників.
Фото згенероване ШІ
Індія Нафта США Венесуела Росія
