Львівський університетський шпиталь: модель можуть поширити – Ляшко

Експеримент з університетською лікарнею у Львові можуть масштабувати на інші медичні виші - Ляшко

Пілотний проєкт щодо створення університетської лікарні, який впроваджується на основі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, мають намір розширити на інші медичні вищі навчальні заклади України.

Про це в коментарі Укрінформу зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він зауважив, що у Львові на платформі ЛНМУ, який підпорядковується Міністерству охорони здоров’я, втілюють пілотний проєкт зі створення університетської лікарні, затверджений рішенням уряду. Проєкт передбачає об’єднання в єдиний пул фінансових ресурсів, спеціалістів, а також освітньої, науково-дослідницької та лікувальної діяльності.

«Тривали паралельні процеси щодо передачі майнового комплексу та затвердження постанови Кабінету міністрів України, яка дала старт цьому експерименту – формуванню університетської лікарні. Цей комплекс – це наш експеримент реформи в освіті, але він цілком віддзеркалює практику, що використовується в державах Європейського Союзу», – повідомив Ляшко.

За його словами, раніше освітню, науково-дослідницьку та лікувальну діяльність потрібно було оформлювати в рамках різних юридичних осіб, окремо реєструвати час і визначати місце проведення кожного виду діяльності.

«Ми хочемо довести, що лікувальна робота викладача в університеті є частиною освітнього процесу, оскільки коли він лікує, проводить операції, поруч із ним перебувають або студенти, або інтерни, які набувають знань. Раніше робота, коли викладач лише проводить лекції, та коли оперує і водночас навчає, була відокремлена», – підкреслив міністр.

Ляшко підкреслив, що після початку експерименту у Львові Міністерство охорони здоров’я проінформувало ректорів всіх медичних університетів про готовність поширити цю практику.

«Коли ми розпочали, ми скликали ректорів всіх медичних університетів і розповідали про старт експерименту у Львові та наше бажання поширювати цю практику на всі інші медичні університети», – сказав він.

За словами міністра, зараз МОЗ працює з ректорами та обласними радами для розгортання проєкту.

«Наразі в міністерстві співпрацюють із ректорами, з обласними радами для того, щоб цей процес був масштабним і щонайменше у п’яти-семи університетах це відбулося», – додав Ляшко.

За словами міністра, студенти вже відчули позитивні зміни.

«Для студентів головні позитивні зміни полягають у тому, що вони отримали доступ до пацієнта разом із викладачем з першого дня навчання», – зауважив урядовець.

Зі свого боку, ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького професор Орест Чемерис заявив, що процес формування єдиної університетської лікарні вже завершено.

«У новій структурі створено десять клінік, які об’єднають профільні кафедри та відділення кампусів лікарень за різними напрямами. Загалом це 40 відділень, 1350 ліжкомісць та понад 2,9 тис. працівників», – зазначив Чемерис.

За його словами, всі клінічні команди працюватимуть у рамках угод із НСЗУ.

«Усі команди клінік надаватимуть медичну допомогу за відповідними пакетами угод з НСЗУ – на 2026 рік їх передбачено 31. До складу університетської лікарні увійде Центр симуляційної медицини, де будуть відпрацьовувати практичні навички студенти, інтерни, молоді лікарі. Ми перші в Україні створюємо модель, яка повинна органічно поєднати лікувальний та освітній процеси», – додав ректор.

Як повідомлялося, у грудні 2024 року Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького отримав дозвіл на реалізацію експериментального проєкту, що змінює підходи в організації сучасної медичної освіти. Тоді Кабінет міністрів прийняв відповідну постанову, ініційовану МОЗ.

У рамках проєкту ЛНМУ повинен організувати постійне залучення студентів і викладачів до надання медичної допомоги, а практиків – до навчання та науки. Головна ідея експериментального проєкту – у посиленні практичної складової навчання студентів-медиків та реальної автономії закладу.

Постанова передбачає реорганізацію ЛНМУ в державне некомерційне підприємство з дуальним статусом закладу охорони здоров’я (університет має ліцензію на провадження медичної практики) та закладу вищої освіти. При ЛНМУ створено першу в Україні багатопрофільну клінічну лікарню, яка надаватиме медичну допомогу населенню за ПМГ і проводитиме навчання студентів та інтернів.

Фото: Пресслужба університетської лікарні

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *