Найсильніший договір за часи незалежності: Україна і США підписали безпекову угоду на 10 років

Лідери України та США підписали угоду про гарантії безпеки. Вона діятиме десять років.

Відео дня

Про це повідомив президент Володимир Зеленський. Зазначається, що сторони визнають цю угоду як підтримку до можливого членства України в альянсі НАТО.

У двосторонній угоді йдеться про безпеку, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.

“Сторони визнають цю угоду як підтримку мосту до можливого членства України в альянсі НАТО”, – вказано в тексті.

Що передбачає угода

Сполучені Штати Америки не будуть відправляти війська в Україну, однак допоможуть наданням зброї та економічною підтримкою.

“Ми надаватимемо зброю та боєприпаси, розширюватимемо обмін розвідувальною інформацією, продовжуватимемо навчання хоробрих українських солдатів на базах у Європі та США”, – зазначив Байден.

Також, за умовами підписаної між Україною та США безпекової угоди, у разі збройного нападу або загрози такого нападу на Україну найвищі офіційні особи США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення того, які додаткові оборонні потреби необхідні Україні.

Угода не передбачає відправлення американських військових до України, проте спрямована на посилення обороноздатності нашої країни та перемогу у війні. Зокрема у ній ідеться про постачання бойових ескадрилей, які містять F-16, але не обмежуються ними.

Окрім того, п’ять країн висловили готовність передати Україні системи протиповітряної оборони Patriot.

“Ми маємо підтримку п’яти країн щодо надання систем Patriot. Також ми даємо знати країнам, які чекають від нас постачання Patriot у майбутньому, що їм доведеться почекати. Ми все будемо передавати зараз Україні”, – сказав Байден.

Своєю чергою Зеленський нагадав, що Україна нагально потребує сім таких систем ППО.

Президент США пояснив, що підписана сьогодні угода між США та Україною передбачає низку зобов’язань перед Сполученими Штатами. Зокрема:

– Розширення обміну розвідданими.

– Продовження підготовки українських військових на військових базах Європи та США.

– Посилення взаємодії між збройними силами відповідно до стандартів НАТО.

– Інвестиції у військово-промислову базу.

– Розбудова співпраці з партнерами України.

– Підтримка економічного та енергетичного відновлення після масштабних ударів Росії по енергетичній мережі.

Джо Байден також підкреслив, що Штати не змінили позиції стосовно українських ударів по території Росії.

“Зрозуміло, що вздовж українсько-російського кордону для України дуже корисно мати змогу виводити з ладу або протистояти тому, що летить звідти. Стосовно зброї більшої дальності й ударів по внутрішній території Росії, то ми не змінили своєї позиції щодо цього”, – сказав Байден.

Документ також чітко фіксує підтримку з боку Сполучених Штатів майбутнього членства України в НАТО й визнання того, що ця угода є ланкою на шляху до членства в Альянсі.

Окремі блоки документа стосуються важливості притягнення Росії до відповідальності за її агресію проти України, зокрема шляхом виплати компенсацій. Також відзначено зусилля США, спрямовані на застосування санкцій та експортного контролю. Зафіксовано необхідність вивчення всіх можливих шляхів, за допомогою яких заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки нашої держави.

Президент України Володимир Зеленський уже назвав цей день історичним і зазначив, що угода містить дуже детальну юридично зобов’язувальну частину, і це “надійність підтримки нашої незалежності з боку Америки”.

Він подякував президентові Байдену та його команді, Конгресу Сполучених Штатів за підтримку.

“Обидві партії, обидві палати, дякую. І дякую кожному американському серцю, яке не зраджує свободи та підтримує нас”, – наголосив президент України.

США стали 17-ю країною, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Вільнюської декларації G7. Раніше Україна підписала такі документи з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією та Японією.

Сигнали для російського диктатора

У своїй промові під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським Джо Байден укотре наголосив на тому, що Захід “неможливо розділити”.

Він підкреслив, що світові демократичні еліти продовжуватимуть підтримувати Україну до її перемоги, посилаючи Кремлю такі три сигнали, що були ухвалені на саміті G7:

– 10-річна безпекова угода, підписана між Вашингтоном і Києвом.

– Історична допомога щодо надання Україні 50 мільярдів із суверенних фондів Росії.

– Угода про використання санкцій проти третіх країн, що допомагають Кремлю обходити обмеження.

“Тиск на Росію збільшується. Це колективний потужний набір дій. Ним створюється міцніший фундамент успіху України”,– резюмував Байден.

Повний текст двосторонньої безпекової угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки вже опубліковано на сайті Офісу президента.

Чи можна скасувати безпекову угоду?

Деякі американські ЗМІ зазначають, що безпековий договір США та України буде так званою “виконавчою угодою”. Він не передбачає ратифікації і не є “обов’язковим для виконання будь-яким майбутнім президентом”.

Водночас Washington Post наголошує з посиланням на джерела в Білому домі, що угода має на меті зобов’язати майбутні адміністрації США підтримувати Україну, навіть якщо колишній президент Дональд Трамп переможе на виборах у листопаді.

Також, на думку ЗМІ, угода не містить нових зобов’язань щодо перспектив вступу України до НАТО.

Washington Post звертає увагу, що оскільки Трамп лідирує над Байденом у багатьох виборчих опитуваннях, “майбутнє угоди залишається неясним”.

Утім, як пише британське агентство Reuters, колишній президент США Дональд Трамп, який мріє вернутись у крісло глави держави, вже провів закриту зустріч із представниками Республіканської партії в Капітолії. Він розкритикував допомогу Україні та закликав однопартійців відмовитись від внутрішніх чвар.

У четвер, 13 червня, президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда також підписали безпекову угоду. Це сталося під час саміту G7 в Італії.

Як повідомляв OBOZ.UA, 31 травня Україна підписала дві угоди про співпрацю у сфері безпеки та довгострокової підтримки – зі Швецією та Ісландією.

Загалом Україна уклала вже 16 двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією та Японією.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

108

108

5

85

22

0

146Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *