Лікарі розповіли, чи безпечно розігрівати їжу в пластиковому посуді в мікрохвильовці

Учені продовжують говорити про небезпеку пластику. Так, за тиждень у наш організм потрапляє 5 грам мікропластику. Ми отримуємо його буквально з повітря: від нашого одягу, іграшок, меблів, інформує Ukr.Media.

Крім того, ми щодня їмо пластик: мікрочастинки потрапляють до нас у тарілку з їжею, зокрема і з пластикових контейнерів для зберігання їжі.

За статистикою, щотижня ми "з'їдаємо" приблизно одну кредитну картку. А за все своє життя ми з'їдаємо пластику завбільшки з автомобільну покришку.

Лікарі впевнені: пластик значно більше шкодить нашому здоров'ю, ніж це здається на перший погляд.

Фахівці із харчування переконані: пластик за ступенем небезпеки для здоров'я цілком можна поставити в один ряд з азбестом і тютюном.

За їхніми словами, наночастинки пластики можуть бути настільки маленькими, що ми не помічаємо їх у повітрі, воді та їжі. Тим часом, пластик уже знаходили в солі, цукрі, морепродуктах і водопровідній воді. Не кажучи вже про те, що саму їжу ми нерідко зберігаємо в пластикових контейнерах.

Ще одне джерело пластику — вихлопні гази автомобілів.

Виходить, що міські жителі їдять пластик і дихають пластиком.

Нарешті, мікрочастинки пластику додають навіть у косметику та засоби для прибирання.

Мікропластик здатний, зокрема, спровокувати розвиток алергії.

Зараз народжуються діти з алергією навіть на материнське молоко. Мікропластик знаходять у плаценті вагітних жінок. Це впливає на розвиток плода, зазначають експерти.

Фахівці зазначили, що мікропластик, потрапляючи до кишківника, порушує мікробіоту та послаблює імунітет. Крім того, пластик здатний провокувати стрес і збій обміну речовин. Зрештою наш організм втрачає здатність боротися з інфекціями.

Нарешті, пластик може викликати проблеми репродуктивної системи і навіть спровокувати появу онкологічних хвороб.

Як убезпечити себе:

  • Відмовтеся від одноразових виробів із пластику.
  • Не використовуйте чайні пакетики, їх роблять із мікропластику та паперу.
  • Намагайтеся не пити воду з пластикових пляшок.
  • Регулярно пилососьте вдома.
  • Не розігрівайте їжу в пластикових контейнерах: такий посуд під час нагрівання виділяє хімічні речовини та мікропластик — їжа їх вбирає.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *