Кріоконсервування: кому потрібне відкладене батьківство

Кріоконсервування: кому потрібне відкладене батьківство
Кріоконсервування: кому потрібне відкладене батьківство

Сучасні жінки задумуються про материнство набагато пізніше, ніж їхні мами та бабусі. Активні жінки беруть декілька років «перерви», щоб реалізуватися у професії та забезпечити фінансову базу для життя.

На жаль, із віком кількість і якість статевих клітин погіршується. Якщо у підлітковому віці в яєчниках дівчинки міститься близько 400 тисяч яйцеклітин, то у 35-річному віці – їх всього 25 тисяч. Крім того понад половина цих яйцеклітин взагалі не можуть бути заплідненими. Після 40 років лише близько 15% гамет здатні до результативного запліднення. В такій ситуації допоможуть сучасні репродуктивні технології – кріоконсервування дозволить відтермінувати материнство на певний термін і повернутися до питання дітей, коли жінка буде психологічно та фізично для цього готова.

Як все відбувається?

Сьогодні найбільш безпечним способом кріоконсервування є вітрифікація або надшвидке заморожування. Завдяки особливій технології під час вітрифікації мінімізується ризик утворення кристалів льоду, які під час розморожування можуть пошкоджувати клітини. Кріоконсервування дозволяє протягом тривалого часу зберігати:

● сперматозоїди (гарно переживають заморожування та розморожування, можуть ефективно використовуватися для запліднення «in vitro»);

● яйцеклітини (є більш чутливими для заморожування, тому ефективність кріоконсервування нижча, ніж під час роботи з ембріонами);

● ембріони (якщо під час запліднення in vitro вдалося отримати більше ембріонів, ніж потрібно для процедури, за бажання партнерів частину з них можна заморозити, заморожені ембріони можуть роками чекати «пробудження»).

Під час вітрифікації вдається зберегти 95% здорових ембріонів, які можна сміливо використовувати для запліднення.

Кому варто скористатися кріоконсервуванням

Вітрифікація дозволяє успішно заморозити та розморозити яйцеклітини та сперматозоїди. Цю допоміжну технологію варто розглянути парам у таких ситуаціях:

● якщо у жінки будуть видалені яєчники, а в майбутньому вона хоче народити біологічно рідного малюка;

● під час протипухлинної терапії, яка є дуже токсичною для яйцеклітин;

● якщо жінка хоче відтермінувати настання вагітності, не втрачаючи свій репродуктивний потенціал;

● якщо партнеру треба пройти складне лікування чи чоловік працює на шкідливому виробництві.

Звертайтеся за консультацією до фахівців-репродуктологів клініки «Вікторія». Вони мають великий досвід у проведенні процедури кріоконсервування та дадуть відповіді на всі ваші запитання.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *